7-10 kwietnia 2023
Suwalszczyzna, Folwark Hutta

Zapraszamy Was na bardzo kameralny wyjazd wielkanocny, który zaplanowaliśmy na cudownej Suwalszczyźnie. Kameralny, gdyż przyjmiemy maksymalnie 12 osób!

Będzie leniwie. Będzie blisko. Blisko ludzi, blisko natury, i mamy nadzieję, że też blisko siebie.
Wiosenny wzrost energetyczny w przyrodzie, to idealny moment na integrację ćwiczeń Qigong z procesami natury w celu poprawy własnego zdrowia i witalności. Będzie więc Chi kung/Qigong z Pawłem Raszkiewiczem. Będzie też Shinrin Yoku czyli medytacyjne wyjście do lasu i czas na pobycie z naturą i ze sobą.
Będzie ognisko, wielkanocna przejażdżka bryczką oraz smakowanie regionalnych potraw.

Zapraszamy wszystkich powyżej 18 roku życia i tych, którzy lubią świętować bez alkoholu. 😊

Chcemy ten czas wielkanocnej odnowy spędzić w gronie fajnych ludzi, inaczej niż jest to przyjęte, w pięknym miejscu i z refleksją w tle, a może nawet nie w tle a w roli głównej. 😊 Wielkanoc to czas odnowy, wejścia w nowe i budzenia się natury. Po zimowej nostalgii my również potrzebujemy otrząsnąć się i obudzić by wejść w czas letni pełni siły i radości.

Ten moment wielkanocny jest dobrym czasem by zatrzymać się na chwilę by za chwilę ruszyć z radością do przodu.

Wyjazd ten zaplanowaliśmy tak by był on chociaż trochę poza tym naszym cywilizacyjnym przebodźcowaniem, a więc postaramy się wyłączyć komputery, telewizory, muzykę i wszystko to co może nas oddzielać od ciszy, natury, a tym samym nas samych. Postaramy się słuchać, patrzeć, wąchać i dotykać. Pomoże nam w tym leśna wycieczka do puszczy, medytacje z kartami „Moc lasu i wieczorny krąg przy ognisku.

Ten czas spędzimy w pięknym spotkaniu z budzącą się przyrodą, która jest tuż obok, w Wigierskim Parku Narodowym. Zapraszamy serdecznie na piękną Suwalszczyznę, krainę niczym baśń, gdzie jeszcze można spotkać leśne ludki i ciszę, w której słychać pohukiwania nocnej sowy.

Qigong (chi kung) to wywodzący się ze starochińskiej tradycji wspierania zdrowia system ćwiczeń oddechowych połączonych z lekką gimnastyką, który jest po dziś dzień niezwykle skutecznym aspektem taoistycznego pielęgnowania długowieczności. Nie istnieją praktycznie żadne przeciwwskazania do rozpoczęcia praktyki Qigong, a same ćwiczenia mogą być z powodzeniem wykonywane przez osoby w każdym wieku czy nawet uskarżające się na drobne niesprawności pourazowe.

Shinrin Yoku czyli leśna kąpiel to specjalna metoda spędzania czasu w lesie, by być zdrowszym, szczęśliwszym i spokojniejszym. Twórcą tej metody jest jest japoński profesor dr Qing Li, który w latach 1988–2012  przeprowadził szereg badań dotyczących wpływu lasu na nasze zdrowie i samopoczucie. Odkrył, że Kąpiele leśne wpływają zarówno na fizjologiczne, jak i psychologiczne funkcje organizmu ludzkiego, co udowodniono w licznych badaniach naukowych. Mechanizmy oddziaływania lasu są złożone, główną rolę przypisuje się wydzielanym przez rośliny fitoncydom, bytującym w lasach mikroorganizmom. Obcowanie z drzewami może obniżyć ciśnienie krwi, z pewnością zmniejszy stres, zwiększy energię życiową i pobudzi układ odpornościowy.

PLAN WYJAZDU

7 kwietnia, piątek
Przyjazdy, rejestracja. Restauracja czynna do godziny 20:00, możliwość zamawiania kolacji z karty.
20.00 Wspólne spotkanie na zapoznanie. Krąg powitalny.

8 kwietnia, sobota
9.00 Śniadanie.
10.30-13.30 Spacer medytacyjno-refleksyjny do Puszczy inspirowany Shinrin-Yoku.
13.30 Spotkanie w restauracji na obiedzie (opcja dla chętnych). Obiad nie jest wliczony w cenę wyjazdu. Możliwość zamówienia w restauracyjce, z karty.
16.00-17.30 Wiosenny Chi kung/Qigong z Pawłem.
18.00-20.00 Kolacja dla chętnych. Kolacja nie jest wliczona w cenę. Możliwość zamówienia kolacji z karty.
20.00 Krąg kończący dzień. Jeśli dopisze pogoda krąg odbędzie się przy ognisku.

9 kwietnia, niedziela
9.00 Śniadanie wielkanocne.
10.30 Spacer do lasu.
15.00 Obiad, wliczony w cenę wyjazdu.
16.00 Wiosenny Chi kung/Qigong z Pawłem.
19.00 Kolacja wliczona w cenę.
20.00 Krąg kończący dzień. Jeśli pogoda dopisze, ognisko.

10 kwietnia, poniedziałek
9.00 Śniadanie.
10.30 Przejażdżka bryczkami.
12.00 Ognisko z kartaczami, regionalną potrawą – wliczone w cenę wyjazdu.
Po ognisku wyjazd.

KOORDYNATORKA CAŁOŚCI

Alicja Chlasta

Założycielka Ośrodka Rozwoju Osobistego Alcha.
Ukończyła Wydział Teologii na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie oraz Instytut Wyższej Kultury Religijnej przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Kilka lat pracowała jako wolontariuszka w Telefonie Zaufania, gdzie uczestniczyła w wielu szkoleniach dotyczących problemów społeczno-psychologicznych.
W tym czasie ukończyła również kurs „Kontakt w sytuacji pomagania” w Laboratorium Psychoedukacji
w Warszawie.
Kilka lat temu przeszła szkolenie dla liderów lokalnych w ramach projektu: Żyć świadomie-Umierać po ludzku.
Jest również certyfikowaną liderką jogi śmiechu.

Nauczycielka medytacji. Praktykuje medytację zen od ponad 20 lat lat wraz z polską grupą buddyjską Kanzeon.
Wieloletnia uczennica Roshi Małgosi Braunek.

Kocha śpiewokrzyk, Suwalszczyznę, kino, piesze wędrówki.
Pasjonuje się psychologią, duchowością, rozwojem osobistym, głęboką ekologią oraz ochroną środowiska.
Sporo czyta, fotografuje. Jest laureatką kilku konkursów fotograficznych.

Obecnie jest w trakcie Podyplomowego Studium Coachingu i Mentoringu organizowanego przez SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny i Laboratorium Psychoedukacji oraz w trakcie szkolenia na przewodniczkę Shinrin Yoku organizowanego przez The Mindful Tourist. ForestBathing Training & Wellbeing.

WARSZTAT CHI KUNG/QIQONG POPROWADZI PAWEŁ RASZKIEWICZ

Paweł Raszkiewicz

Dyplomowany instruktor Qigong i Tai Chi, który swoje uprawnienia zdobywał na emigracji pod okiem Mistrza Tsu. Od kilkunastu lat należy do wewnętrznego kręgu jego najbliższych uczniów, ale kształcił się również u innych chińskich nauczycieli, podróżując za wiedzą między innymi do gór Wudang. Prowadził zajęcia grupowe w Londynie, Warszawie oraz na Mazurach i rodzinnej Suwalszczyźnie. Stale współpracuje z innymi szkołami, wydawnictwami oraz międzynarodowymi instytucjami zajmującymi się promowaniem taoistycznych nauk.

Z wykształcenia pedagog specjalny o wieloletnim doświadczeniu w pracy z osobami autystycznymi. Od dzieciństwa żywo zainteresowany mistycyzmem oraz zgłębianiem ścieżek duchowego rozwoju. Pasjonat dzikiej przyrody i obcowania z żywiołami. Obecnie mieszka z rodziną na wsi, gdzie oferuje jednoosobowe retreaty dla zainteresowanych nauką Qigong, Taijiquan oraz Medytacji taoistycznej w ciszy Doliny Rospudy.

W swojej pracy skupia się na jak najdokładniejszym przekazywaniu zdobytej wiedzy i umiejętności zgodnie z wymogami tradycji. Wyrażając w ten sposób wdzięczność swoim nauczycielom oraz ich liniom przekazu, dokłada starań by kolejne pokolenia uczniów mogły cieszyć się wielorakimi dobrodziejstwami płynącymi z tych niezwykłych praktyk.

KOSZT WYJAZDU

580 złotych
Plus noclegi. W cenę noclegów wliczone są pyszne śniadania.

Pokój z łazienką dla dwóch osób ( łóżko 90×200, łóżko 90×200)
Cena za jedną dobę wynosi 280 zł, cena dotyczy pokoju.
Zatem na jedną osobę przypada cena 140zł X 3 doby = 420 zł.

Pokój z łazienką dla jednej osoby ( łóżko 90×200)
Cena za jedną dobę wynosi 250 zł, cena dotyczy pokoju.
Zatem na jedną osobę przypada cena 250 zł X 3 doby = 750 zł.

Cena nie obejmuje kolacji w piątek i w sobotę oraz obiadu w sobotę. Na miejscu jest mała i smakowita restauracyjka Komosianka, bazująca na lokalnych, zdrowych produktach, w której można zamówić te posiłki z karty.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest OSOBISTE zgłoszenie mailowe potwierdzone równoczesną wpłatą zadatku  za udział w warsztacie (w rozumieniu art. 394 Kodeksu cywilnego)  w wysokości 300 złotych oraz podanie opcji noclegowej.
Jeśli ma być wystawiona faktura prosimy o równoczesne przysłanie numeru NIP z danymi firmy.

Wpłaty prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: : Usługa szkoleniowa + numer NIP, jeśli ma być wystawiona faktura.

Prosimy o nie wpisywanie w tytule przelewu daty czy innych informacji dotyczących adresu zamieszkania, rodzaju warsztatu itp. Te wszystkie informacje prosimy przysłać na e-mail!
WAŻNE! Osoby, które chcą otrzymać fakturę, w przelewie muszą podać numer NIP! Bez tego numeru wystawienie faktury będzie niemożliwe.

numer konta:
Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego, Alicja Chlasta
Santander
70109027760000000153562649

do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN – PL70109027760000000153562649
Kod SWIFT WBKPPLPP

Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
O przyjęciu decyduje kolejność wpłat. Pozostałą kwotę należy zapłacić w dniu warsztatu, u organizatorki obozu, Alicji Chlasta. Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do jednego miesiąca przed zajęciami. Przy rezygnacji po tym terminie wpłata przepada. Przypominamy, iż zgodnie z art. 38 pkt 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta – w tej sytuacji nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość z uwagi na wcześniej już oznaczony termin warsztatu. 

Zachorowanie czy pozytywny test na koronawirusa traktujemy jak inne zdarzenia losowe i z tego powodu nie zwracamy zadatku przy rezygnacji krótszej niż miesiąc przed terminem warsztatu.

MIEJSCE

Wyjazd odbędzie się w pięknym pensjonacie Folwark Hutta, na Suwalszczyźnie, w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego.
Folwark Hutta jest trzygwiazdkowym pensjonatem leżącym nad brzegiem jeziora Koleśne. Budynki są rekonstrukcją Folwarku, którego początki sięgają czasów, kiedy Kameduli Wigierscy założyli hutę szkła w XVIII w.

Doskonała lokalizacja

Doskonała lokalizacja Folwarku w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego oraz 7km od centrum Suwałk- powoduje, że jest atrakcyjny na długie pobyty. Dobre wyposażenie pensjonatu spełni oczekiwania tych, którzy cenią sobie komfort i spokój.

Obecnie Folwark składa się z dwóch budynków: Spichlerza i Dwojaka. My będziemy w Dwojaku, w którym znajduje się też mała restauracyjka serwująca bardzo dobre dania obiadowe, śniadaniowe i kolacyjne. Poza restauracją cały dom będzie do naszej dyspozycji.

nasz pensjonat
widok na jezioro
widok z tarasu na jezioro Koleśne
widok pokoju
widok z tarasu na jezioro Koleśne
widok na pensjonat
widok na jezioro Koleśne

Zapisz się do naszego newslettera i zawsze bądź na bieżąco!

[FM_form id="3"]