„NAJPROSTSZA DROGA DO WSZECHŚWIATA BIEGNIE PRZEZ LEŚNĄ DZICZ.” – JOHN MUIR
12-15 października 2023
Kazimierz Dolny, Witoszyn 28
Prowadząca: Alicja Chlasta, certyfikowana przewodniczka Shinrin-yoku
LAS CIĘ WSPIERA. Wspiera Cię nawet wtedy, gdy o tym nie wiesz, nie myślisz. Wspiera, gdy tego potrzebujesz. Gdy przychodzisz do niego jako utrudzony wędrowiec, szukający wytchnienia. Wytchnienia od naszej głośnej, konsumpcyjnej, rozkrzyczanej i pełnej hałasu cywilizacji. Las Cię utuli, ukoi. Przyniesie spokój i zaufanie; do siebie i do wszechświata, którego częścią jesteś. Las jest łącznikiem pomiędzy Tobą a naturą. Sprawia, że ponownie łączysz się ze swoim ŹRÓDŁEM.
Shinrin Yoku czyli leśna kąpiel to specjalna metoda spędzania czasu w lesie, by być zdrowszym, szczęśliwszym i spokojniejszym.
Shinrin-Yoku jest niczym łagodny deszczyk w upalny dzień. Jest jak łyk zimnej wody podczas skwaru.
Jeśli szukasz ciszy i miejsca, w którym będziesz mógł zanurzyć się w spokoju i odpocząć od tego co niesie z sobą nasza hałaśliwa obecność na tej ziemi, to zapraszam Cię do udziału w tym warsztacie.
A tak naprawdę to zapraszam Cię na chwile bez dramatycznych wiadomości ze świata; nieustannej konieczności sprawdzania skrzynki pocztowej; głośnej muzyki w sklepie, w restauracji, w samochodzie; ciągłego podłączenia pod smartfona, wi-fi. Jak pięknie mówi znalezione w necie powiedzenie: Idź do lasu. Znajdziesz tam lepsze połączenie.
Jestem certyfikowaną przewodniczką Shinrin-Yoku i wiem jak pomóc Ci znaleźć to lepsze połączenie z Naturą, z jej leczniczą mocą i spokojem i ze sobą.
Poza programem dodatkowo gwarantuję:
-kameralną 12-osobową grupę,
– chwile poza matrixem,
– ciszę, która dotyka serca,
– wspaniałe warunki w ośrodku położonym pomiędzy lessowymi wąwozami,
– nocne ugwieżdżone niebo,
– detox od przebodźcowania, hałasu, internetu, smartfonu,
– wspierającą medytację,
– wspierające kręgi,
– przepyszne wegetariańskie jedzenie..
Dodatkowo uczestniczki/uczestnicy wyjazdu otrzymają bezpłatną, 60 minutową sesję coachingową – Co dalej z tym życiem. Sesja będzie do odebrania on-line do końca tego roku.
Twórcą Shinrin-Yoku (kąpieli leśnych) jest japoński profesor dr Qing Li, który w latach 1988–2012 przeprowadził szereg badań dotyczących wpływu lasu na nasze zdrowie i samopoczucie. Odkrył, że Kąpiele leśne wpływają zarówno na fizjologiczne, jak i psychologiczne funkcje organizmu ludzkiego, co udowodniono w licznych badaniach naukowych. Mechanizmy oddziaływania lasu są złożone, główną rolę przypisuje się wydzielanym przez rośliny fitoncydom, bytującym w lasach mikroorganizmom. Obcowanie z drzewami może obniżyć ciśnienie krwi, z pewnością zmniejszy stres, zwiększy energię życiową i pobudzi układ odpornościowy.
Kąpiele leśne to praktyka, z której może korzystać każdy. Wystarczy wejść do lasu i czerpać z jego mocy całymi garściami, a korzyści będą nie do przecenienia. Uzdrawiająca moc kąpieli leśnych przyniesie głębokie odprężenie, zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie, zdrowie emocjonalne i psychiczne. Shinrin-Yoku to potężny sprzymierzeniec w walce ze stresem i zmęczeniem, które niesie ze sobą współczesny świat.
„Głównymi celami Shinrin-Yoku jest otwarcie się na doznania zmysłowe i nawiązanie kontaktu z uzdrawiająca mocą przyrody. Spacer po lesie wprowadza ciało oraz umysł w spokojny i wyciszony stan, w którym jesteśmy w pełni świadomi tego, czego w danym momencie doświadczamy.
Istnieje kilka istotnych czynników charakteryzujących kąpiele leśne, które w zasadniczy sposób różnią się od leśnych wędrówek i innych aktywności na świeżym powietrzu. Jednym nich jest tempo: w ramach terapii leśnej spacerujemy BARDZO POWOLI I SWOBODNIE. Kolejną ważna kwestią jest dystans: nie musimy wcale iść daleko, często wystarczy przejść choćby pół kilometra. Ponadto skupiamy się na zmysłach porzucając wszelkie oczekiwania związane między innymi z przekonaniem, że czas spędzony w lesie powinien mieć coś wspólnego z poznawaniem faktów naukowych dotyczących przyrody”. – Kąpiele leśne, M. Amos Clifford
Podczas wyjazdu odbędzie się również warsztat medytacji – Powrót do Źródła i mam pewność, że będzie to bardzo dobre dopełnienie tego wyjazdu.
KOORDYNATORKA CAŁOŚCI

Jestem mentorką, coachką oraz trenerką rozwoju osobistego.
Ponad 20 lat temu założyłam Ośrodek Rozwoju Osobistego Alcha. Przez te wszystkie lata zorganizowałam setki warsztatów rozwojowo-psychologicznych: dla ciała, umysłu i ducha. Współpracowało ze mną wiele osób, część z nich przez krótką chwilę, część związało się z ośrodkiem Alcha na długie lata; jak zrobiła to Roshi Małgorzata Braunek, moja Nauczycielka i Mentorka czy Katarzyna Miller, znana pisarka i psycholożka.
Jestem dyplomowaną coachką i mentorką. Ukończyłam Podyplomowe Studium Coachingu i Mentoringu organizowane przez Laboratorium Psychoedukacji i SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny.
Kilka lat pracowałam jako wolontariuszka w Telefonie Zaufania, gdzie uczestniczyłam w wielu szkoleniach dotyczących problemów społeczno-psychologicznych. W tym czasie ukończyłam również kurs „Kontakt w sytuacji pomagania” w renomowanym Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.
Przeszłam szkolenie „Żyć świadomie-Umierać po ludzku”, prowadzone przez Annę Dodziuk i
Wojciecha Eichelbergera.
Jestem nauczycielką medytacji. Praktykuję medytację zen od ponad 25 lat wraz z polską grupą buddyjską Kanzeon. Byłam wieloletnią uczennicą Roshi Małgorzaty Braunek.
Ukończyłam kurs mistrzowski – Siła obecności – z Ekhart’em Tolle.
Jestem certyfikowaną przewodniczką Shinrin Yoku.
Jestem też instruktorką Jogi Śmiechu.
Kocham las, naturę i piesze wędrówki.
Pasjonuję się psychologią, duchowością, rozwojem osobistym, głęboką ekologią oraz ochroną ziemi.
Sporo czytam, fotografuję. Jestem laureatką kilku konkursów fotograficznych.
Zawsze przy moim boku jest pies. Obecnie w drodze towarzyszy mi Zula.
PLAN WYJAZDU
dzień pierwszy, czwartek
19.00 kolacja
20:00 krąg otwierający
dzień drugi, piątek
8.00-9.00 joga
10.00 – 13.30 Shinrin-Yoku, kąpiel leśna
13:30 obiad
16.30 – 18.30 kurs medytacji z Alicją
18.30 kolacja
20.00 krąg wieczorny, relaks
dzień trzeci, sobota
8.00-9.00 joga
10.00 – 13.30 Shinrin-Yoku, wyjście do lasu
13:30 obiad
16.30 – 18.30 krąg o byciu tu i teraz, o życiu we współczesnym świecie i o wyzwaniach jakie to dla nas niesie, o prostocie życia i o naszej jedności z naturą. Medytacja.
18.30 kolacja
20.00 krąg zamykający dzień, relaks
dzień czwarty, niedziela, kończymy
8.00-9.00 joga
9.00 śniadanie
10.00 – 13.30 Shinrin-Yoku, wyjście do lasu. Leśna wystawa Yoanny Ewy Symbiosis -opowieść o świecie subtelnych energii. Krąg zamykający.
13.30 obiad kończący wyjazd
KOSZT
warsztat
650 złotych
plus noclegi i wyżywienie
pokój jednoosobowy z łazienką – 1350 złotych.
pokój dwuosobowy z łazienką – 1050 złotych
pokój trzyosobowy z łazienką – 1010 złotych. Pobyt w pokoju trzyosobowym gwarantujemy tylko po zebraniu się „trójki”.
Ze względu na odległy termin oraz inflację koszt pobytu może być nieznacznie wyższy.
REZERWACJA UDZIAŁU W WARSZTACIE
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest OSOBISTE zgłoszenie mailowe potwierdzone równoczesną wpłatą za udział w warsztacie (w rozumieniu art. 394 Kodeksu cywilnego) w wysokości 650 złotych oraz podanie opcji noclegowej.
Jeśli ma być wystawiona faktura prosimy o równoczesne przysłanie numeru NIP z danymi firmy.
Wpłaty prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: : Shinrin-Yoku + numer NIP, jeśli ma być wystawiona faktura.
numer konta:
Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego, Alicja Chlasta
Santander
70109027760000000153562649
do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN – PL70109027760000000153562649
Kod SWIFT WBKPPLPP
Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do 3 tygodni przed warsztatem. Przy rezygnacji po tym terminie wpłata przepada. Przypominamy, iż zgodnie z art. 38 pkt 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta – w tej sytuacji nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość z uwagi na wcześniej już oznaczony termin warsztatu.
MIEJSCE
Warsztat odbędzie się w przepięknym pensjonacie pod Kazimierzem Dolnym – Witoszyn 28. Ten dom zachwyci i zaspokoi wszystkie gusta i potrzeby. Jest piękny, nowy, klimatyczny, z pokojami 1, 2, 3 – osobowymi. Każdy pokój ma łazienkę.
Dom położony jest w bardzo malowniczym miejscu, w Kazimierskim Parku Krajobrazowym. Z każdej strony otoczony jest pięknymi wąwozami.
Gospodarze zapewniają wyśmienitą kuchnię oraz zdrowe, wegetariańskie jedzenie. Jedzenie jest rzeczywiście smakowite i zadowala smaki nie tylko wegetarian.
Czyste powietrze, cisza, wyjątkowa współpraca gospodarzy w tworzeniu dobrej atmosfery sprawiają, że jest to idealne miejsce do psychoterapeutycznej pracy i wypoczynku.
„Nim jeszcze zaczęliśmy projektować nasze wnętrza, postawiliśmy sobie cel, żeby uwagi naszych gości nic nie rozpraszało. Stąd więc przyjazna kolorystyka i wszystko w otoczeniu z naturalnych materiałów. Drewno, len, bawełna. Do tego wygodne łóżka, które konfigurować można dowolnie, by w stanie relaksu zasypiać i budzić się świetnym nastroju. A z każdego pokoju wyjść można na taras (drewniany) lub bezpośrednio na trawę! To prawdziwy luksus, w dobrym słowa znaczeniu, i to blisko natury. Pokoje nazywaliśmy świadomie, życząc naszym gościom, by właśnie tego w nich doświadczyli: Harmonia, Cisza, Spokój, Radość, Szczęście, Błogostan, Dobrostan”.








Najnowsze komentarze