19-23 lipca 2023, Witoszyn 28 nieopodal Kazimierza Dolnego
Prowadzący: Justyna Czempik (Joga Nidra), Paweł Raszkiewicz (Qigong), Alicja Chlasta (Medytacja)
Grupa: maksymalnie 14 osób

Zapraszamy Was na bardzo kameralny wyjazd wakacyjny, który zaplanowaliśmy w cudownych okolicach Kazimierza Dolnego, pośród lessowych wąwozów, w Witoszynie. Kameralny, gdyż przyjmiemy maksymalnie 14 osób!

Będzie leniwie. Będzie blisko. Blisko ludzi, blisko natury, i mamy nadzieję, że też blisko siebie.
Letni wzrost energetyczny w przyrodzie, to idealny moment na integrację ćwiczeń Qigong z procesami natury w celu poprawy własnego zdrowia i witalności. Będzie więc Chi kung/Qigong z Pawłem Raszkiewiczem. Będzie też Joga Nidra z Justyną Czempik oraz Medytacja w stylu zen z Alicją Chlasta
Będzie ognisko, spacery po wąwozach oraz rewelacyjnie dobre wegetariańskie jedzenie.

Podczas spotkań z Justyną Czempik doświadczyć dobroczynnego działania jogi nidry.
Joga nidra jest techniką relaksacyjno-medytacyjną, znaną jako jogiczny sen. W jodze nidrze zachowujesz świadomość mimo, że wchodzisz w stan snu. W tym stanie otwierasz się na uwolnienie ograniczających wzorców emocjonalnych i mentalnych. Korzenie jogi nidry sięgają  starożytnej jogi tantrycznej, która została zaadoptowana  dla zachodnich odbiorców w latach sześćdziesiątych przez Swamiego Satyandę Saraswatiego. Najbardziej charakterystyczną cechą nidry jest zwracanie uwagi na różne  warstwy świadomości, od ciała fizycznego do coraz subtelniejszych warstw niefizycznych. Ostatecznym celem jogi nidry jest skierowanie Cię  do twojego prawdziwego ja.

Qigong (chi kung) to wywodzący się ze starochińskiej tradycji wspierania zdrowia system ćwiczeń oddechowych połączonych z lekką gimnastyką, który jest po dziś dzień niezwykle skutecznym aspektem taoistycznego pielęgnowania długowieczności. Nie istnieją praktycznie żadne przeciwwskazania do rozpoczęcia praktyki Qigong, a same ćwiczenia mogą być z powodzeniem wykonywane przez osoby w każdym wieku czy nawet uskarżające się na drobne niesprawności pourazowe.

Elementem dopełniającym ten czas w Kazimierzu Dolnym, będzie wieczorna medytacja, prowadzona przez Alicją Chlasta. Medytację praktykuje się, aby odzyskać kontrolę nad emocjami, zapanować nad myślami oraz zwiększyć świadomość, harmonię i porządek w codziennym życiu. Medytacja zmniejsza działanie stresu, rozbudza kreatywność i inteligencje. Praktykowana regularnie pomaga usunąć symptomy negatywnych emocji, które mają negatywne oddziaływanie na poszczególne organy w naszym ciele. Regularna medytacja sprawia, że jesteśmy zdrowsi, szczęśliwsi i wolniej starzejemy się.

PLAN WYJAZDU

19 lipca, środa
17:00 – 19:00 zajęcia Qigong z Pawłem
19.00 kolacja
20.00 spotkanie organizacyjne

czwartek/piątek/sobota
8:00 poranny Qigong z Pawłem lub Jogą Nidrą (zamiennie)
9:00 śniadanie
10:30 – 13:30 zajęcia Qigong z Pawłem
13:30 obiad
16:30 – 19:00 zajęcia Joga Nidra z Justyną
19:00 kolacja
20:00 Medytacja z Alicją, w sobotę ognisko!

niedziela
8:00 poranny Qigong z Pawłem
9:00 śniadanie
10:30 – 13:30 Joga z Justyną
13:30 obiad kończący wyjazd

KOORDYNATORKA CAŁOŚCI

Alicja Chlasta

Założycielka Ośrodka Rozwoju Osobistego Alcha.
Ukończyła Wydział Teologii na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie oraz Instytut Wyższej Kultury Religijnej przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Kilka lat pracowała jako wolontariuszka w Telefonie Zaufania, gdzie uczestniczyła w wielu szkoleniach dotyczących problemów społeczno-psychologicznych. W tym czasie ukończyła również kurs „Kontakt w sytuacji pomagania” w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.
Kilka lat temu przeszła szkolenie dla liderów lokalnych w ramach projektu: Żyć świadomie-Umierać po ludzku.
Jest również certyfikowaną liderką jogi śmiechu.

Nauczycielka medytacji. Praktykuje medytację zen od ponad 20 lat lat wraz z polską grupą buddyjską Kanzeon.
Wieloletnia uczennica Roshi Małgosi Braunek.

Kocha śpiewokrzyk, Suwalszczyznę, kino, piesze wędrówki.
Pasjonuje się psychologią, duchowością, rozwojem osobistym, głęboką ekologią oraz ochroną środowiska.
Sporo czyta, fotografuje. Jest laureatką kilku konkursów fotograficznych.

Prowadzi blog – Alcha pisze.

Obecnie jest w trakcie Podyplomowego Studium Coachingu i Mentoringu organizowanego przez SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny i Laboratorium Psychoedukacji oraz w trakcie szkolenia na przewodniczkę Shinrin Yoku organizowanego przez The Mindful Tourist. ForestBathing Training & Wellbeing.

OSOBY PROWADZĄCE

Justyna Czempik

Justyna – Antropolożka kultury (absolwentka UŚ), trenerka (VCC), coach PCC (akredytowana w International Coach Federation na profesjonalnym poziomie oraz w europejskim systemie VCC). Nauczycielka jogi i propagatorka jogi nidry.
W przeszłości menadżerka artystów. Zafascynowana procesami twórczymi. Rozwój osobisty traktuje jako akt twórczy, w którym materię stanowi człowiek, zaś lekkość to wartość, którą szczególnie sobie w tym procesie upodobała.

MINI CREDO JUSTYNY
Nie zawsze masz wpływ na to co się wydarza, ale zawsze masz wpływ na to, jaki masz do
tego stosunek.
Rozwijaj świadomość bo ona pozostaje w ścisłym związku z wolnością. Nie masz świadomości to nie masz wyboru!
Bądź odpowiedzialny. W pierwszej kolejności za siebie. Za to jak się czujesz, co robisz, co
zamierzasz i czego nie podejmujesz. Wreszcie za to kim się stajesz każdego dnia. Za
swoje wybory.
Działaj z lekkością baletnicy. Nie obciążaj nadto siebie i innych. Oczywiście opcja „zmagam się” jest niezmiennie dostępna – Ty wybierasz.
Nie traktuj siebie tak śmiertelnie poważnie 😉 ponieważ życie masz tylko jedno. Nie wiem
jak Ty, ale ja czuję ulgę na myśl o tym, że świat dalej będzie się kręcić bez względu na to,
co ze mną będzie. Ot, taki paradoks.
Nie zaśmiecaj świata ani swojej głowy. Produkuj jak najmniej odpadów a istniejące utylizuj.
Zarządzaj energią. Pozbądź się zbędnego balastu. Lekko, niech będzie Ci lekko!
Oddychaj i bądź tego świadom.

Paweł Raszkiewicz

Dyplomowany instruktor Qigong i Tai Chi, który swoje uprawnienia zdobywał na emigracji pod okiem Mistrza Tsu. Od kilkunastu lat należy do wewnętrznego kręgu jego najbliższych uczniów, ale kształcił się również u innych chińskich nauczycieli, podróżując za wiedzą między innymi do gór Wudang. Prowadził zajęcia grupowe w Londynie, Warszawie oraz na Mazurach i rodzinnej Suwalszczyźnie. Stale współpracuje z innymi szkołami, wydawnictwami oraz międzynarodowymi instytucjami zajmującymi się promowaniem taoistycznych nauk.

Z wykształcenia pedagog specjalny o wieloletnim doświadczeniu w pracy z osobami autystycznymi. Od dzieciństwa żywo zainteresowany mistycyzmem oraz zgłębianiem ścieżek duchowego rozwoju. Pasjonat dzikiej przyrody i obcowania z żywiołami. Obecnie mieszka z rodziną na wsi, gdzie oferuje jednoosobowe retreaty dla zainteresowanych nauką Qigong, Taijiquan oraz Medytacji taoistycznej w ciszy Doliny Rospudy.

W swojej pracy skupia się na jak najdokładniejszym przekazywaniu zdobytej wiedzy i umiejętności zgodnie z wymogami tradycji. Wyrażając w ten sposób wdzięczność swoim nauczycielom oraz ich liniom przekazu, dokłada starań by kolejne pokolenia uczniów mogły cieszyć się wielorakimi dobrodziejstwami płynącymi z tych niezwykłych praktyk.
www.drogadao.pl

KOSZT

1500 złotych plus noclegi i wyżywienie
pokój dwuosobowy z łazienką – 1700 złotych.
pokój trzyosobowy z łazienką – 1600 złotych. Pobyt w pokoju trzyosobowym gwarantujemy tylko po zebraniu się „trójki”.

Ze względu na odległy termin oraz inflację koszt pobytu może być nieznacznie wyższy.

REZERWACJA UDZIAŁU W WARSZTACIE

Warunkiem uczestnictwa jest OSOBISTE zgłoszenie mailowe potwierdzone równoczesnym opłaceniem udziału w zajęciach, który wynosi 1500 złotych. ZA POBYT I WYŻYWIENIE należy zapłacić bezpośrednio u właścicielki pensjonatu, w dniu przyjazdu.

Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: :”Usługa terapeutyczna” + numer NIP, jeśli ma być wystawiona faktura.

numer konta:
Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego, Alicja Chlasta
Santander
70109027760000000153562649

do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN – PL70109027760000000153562649
Kod SWIFT WBKPPLPP

Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
O przyjęciu decyduje kolejność wpłat. Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do 20 dni przed zajęciami. Przy rezygnacji po tym terminie wpłata przepada. Przypominamy, iż zgodnie z art. 38 pkt 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta – w tej sytuacji nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość z uwagi na wcześniej już oznaczony termin warsztatu. 

MIEJSCE

Warsztat odbędzie się w przepięknym pensjonacie pod Kazimierzem Dolnym – Witoszyn 28. Ten dom zachwyci i zaspokoi wszystkie gusta i potrzeby. Jest piękny, nowy, klimatyczny, z pokojami 1, 2, 3 – osobowymi. Każdy pokój ma łazienkę.
Dom położony jest w bardzo malowniczym miejscu, w Kazimierskim Parku Krajobrazowym. Z każdej strony otoczony jest pięknymi wąwozami.
Gospodarze zapewniają wyśmienitą kuchnię oraz zdrowe, wegetariańskie jedzenie. Jedzenie jest rzeczywiście smakowite i zadowala smaki nie tylko wegetarian.
Czyste powietrze, cisza, wyjątkowa współpraca gospodarzy w tworzeniu dobrej atmosfery sprawiają, że jest to idealne miejsce do psychoterapeutycznej pracy i wypoczynku.

„Nim jeszcze zaczęliśmy projektować nasze wnętrza, postawiliśmy sobie cel, żeby uwagi naszych gości nic nie rozpraszało. Stąd więc przyjazna kolorystyka i wszystko w otoczeniu z naturalnych materiałów. Drewno, len, bawełna. Do tego wygodne łóżka, które konfigurować można dowolnie, by w stanie relaksu zasypiać i budzić się świetnym nastroju. A z każdego pokoju wyjść można na taras (drewniany) lub bezpośrednio na trawę! To prawdziwy luksus, w dobrym słowa znaczeniu, i to blisko natury. Pokoje nazywaliśmy świadomie, życząc naszym gościom, by właśnie tego w nich doświadczyli: Harmonia, Cisza, Spokój, Radość, Szczęście, Błogostan, Dobrostan”.

cudownie wielki taras
jedna z sypialni
widok na dom
dom
sypialnia
sala do zajęć


Zapisz się do naszego newslettera i zawsze bądź na bieżąco!

[FM_form id="3"]