Zapraszam Cię do zanurzenia się w jesiennym lesie i posłuchania opowieści jakie snuje on o tej porze.
Las o każdej porze roku jest zachwycający i zawsze inny. Wiosną szukam w nim narodzin życia, przylaszczek, pierwszych objawów wiosny, która niesie radość i nadzieję; latem cienia i wytchnienia; jesienią koloru i pełni; zimą spokoju i ciszy, gdyż to właśnie zimą las jest najcichszy i najdostojniejszy.
Jesień jest porą roku, w której niestrudzenie szukam oznak minionego lata, a jednocześnie zanurzam się już coraz bardziej w leniwej jesieni. Poza leśnymi wędrówkami, najchętniej o tej porze roku pływam w urokliwym jeziorku Koleśne. To ono dawało mi wytchnienie w trudnych przeżyciach tego lata i pomaga mi teraz, dając nadzieję na kolejny obrót pór roku dzięki, któremu znowu będę mogła zaurzyć się w lecie wszystkimi zmysłami. Tym razem leniwie i spokojnie, w pełnym zachwycie i radości.
Jesień jest też czasem zbiorów: owoców, grzybów, głogu, jabłek spadających z zapomnianych jabłoni, przed którymi wszystkie unijno-ekologiczne normy chylą czoła.
Jeśli pragniesz odpocząć od przebodźcowania, hałasu, betonu i pośpiechu, to ten wyjazd kieruję do Ciebie. Przez te kilka dni będziesz mogła/mógł pobyć w ciszy, w uzdrawiającej naturze, sama/sam ze sobą. Program wyjazdu jest tak ułożony byś mogła/mógł zatrzymać się i zwolnić. Poukładać sobie pewne rzeczy, a może pozwolić na to by ułożyły się same podczas, gdy Ty będziesz otwierała/otwierał się na inne połączenie z życiem, to najważniejsze, wypływające z Twojego serca.
Zapraszam Cię na spotkanie z CISZĄ tą, z której wypływa wszelkie życie.
ZWOLNIJ!
Głównym celem tego wyjazdu będzie spowolnienie, zatrzymanie się w chwili obecnej w kontakcie z naturą i sobą. Pomoże Ci w tym Shinrin-Yoku (kąpiel leśna), metoda specjalnego przebywania w lesie, wywodząca się z Japonii.
Czy wiesz, że nawet krótka wizyta w lesie może znacząco obniżyć poziom stresu, poprawić nastrój i uspokoić umysł?
„Głównymi celami Shinrin-Yoku jest otwarcie się na doznania zmysłowe i nawiązanie kontaktu z uzdrawiająca mocą przyrody. Spacer po lesie wprowadza ciało oraz umysł w spokojny i wyciszony stan, w którym jesteśmy w pełni świadomi tego, czego w danym momencie doświadczamy. Istnieje kilka istotnych czynników charakteryzujących kąpiele leśne, które w zasadniczy sposób różnią się od leśnych wędrówek i innych aktywności na świeżym powietrzu. Jednym nich jest tempo: w ramach terapii leśnej spacerujemy BARDZO POWOLI I SWOBODNIE. Kolejną ważna kwestią jest dystans: nie musimy wcale iść daleko, często wystarczy przejść choćby pół kilometra. Ponadto skupiamy się na zmysłach porzucając wszelkie oczekiwania związane między innymi z przekonaniem, że czas spędzony w lesie powinien mieć coś wspólnego z poznawaniem faktów naukowych dotyczących przyrody”.
~Kąpiele leśne, M. Amos Clifford
ZWOLNIJ!
Nazywam się Alicja Chlasta. Jestem certyfikowaną przewodniczką spacerów Shinrin-Yoku oraz nauczycielką medytacji. Wiem jak sprawić byś poczuła/poczuł zbawcze działanie lasu. Zapraszam do leśnego zanurzenia się w chwilę obecną.