14-17 lipca 2022, Kazimierz Dolny, zwolniły się 2 miejsca!
Prowadzący: Paweł Raszkiewicz (warsztaty Tai chi i Qigong), Alicja Chlasta (medytacja)
Grupa: maksymalnie 14 osób

Kameralna grupa, piękny pensjonat z uroczym basenem i Tai Chi, chińska metoda ćwiczeń, które wprowadzają w życie spokój, zdrowie i harmonię.

Będzie to wyjątkowo regenerujący warsztat. Tai Chi wywodzi się ze starochińskiej tradycji wspierania zdrowia. Ten system ćwiczeń oddechowych połączonych z lekką gimnastyką jest po dziś dzień niezwykle skutecznym aspektem pielęgnowania długowieczności. Wszyscy znamy ten medytacyjny widok chińczyków ćwiczących każdego ranka w parkach, ich pełne harmonii ruchy. 
Nie istnieją praktycznie żadne przeciwwskazania do rozpoczęcia praktyki Tai Chi czy Chi kung a same ćwiczenia mogą być z powodzeniem wykonywane przez osoby w każdym wieku, w różnej kondycji i zdrowiu.

Dzięki kameralnej grupie, otrzymasz możliwość nauki nowych technik w stopniu pozwalającym na samodzielne ćwiczenie po powrocie do domu. Skorzystasz więc niezależnie od tego czy jesteś osobą zaawansowaną czy planującą dopiero postawić swe pierwsze kroki na tej ścieżce.

Qigong (chi kung) to wywodzący się ze starochińskiej tradycji wspierania zdrowia system ćwiczeń oddechowych połączonych z lekką gimnastyką, który jest po dziś dzień niezwykle skutecznym aspektem taoistycznego pielęgnowania długowieczności. Nie istnieją praktycznie żadne przeciwwskazania do rozpoczęcia praktyki Qigong, a same ćwiczenia mogą być z powodzeniem wykonywane przez osoby w każdym wieku czy nawet uskarżające się na drobne niesprawności pourazowe.

Tai Chi (taiji) w swojej genezie jest sztuką walki, ale sam termin ściśle wiąże się z antyczną koncepcją powstania wszechświata i oznacza wielką jedność. Można zaryzykować więc stwierdzenie, że celem praktykowania wielu taoistycznych dziedzin jest właśnie próba osiągnięcia stanu bezgranicznej jedności. Taijiquan więc tylko z pozoru ogranicza się do bycia sztuką walki czy zbiorem ćwiczeń fizycznych, a w rzeczywistości jest wysublimowaną sztuką ucieleśniania powrotu do pierwotnej harmonii, niejako przy okazji obdarowując ćwiczących poprawą zdrowia, witalnością i długowiecznością.

Plan wyjazdu:

czwartek
16.00 lekki obiad
17:00 – 19:00 zajęcia Qigong z Pawłem
19.00 kolacja
20.00 spotkanie organizacyjne

piątek/sobota
8:00 poranny Qigong z Pawłem
9:00 śniadanie
10:30 – 13:30 zajęcia Tai chi oraz Taoistyczny spacer w naturze z Pawłem
13:30 obiad
17:00 – 19:00 zajęcia Qigong z Pawłem
19:00 kolacja
20:30 medytacja z Alicją

niedziela
8:00 poranny Qigong z Pawłem
9:00 śniadanie
10:30 – 13:30 zajęcia Tai chi z Pawłem
13:30 obiad kończący wyjazd

Prowadzący

Paweł Raszkiewicz

Dyplomowany instruktor Qigong i Tai Chi, który swoje uprawnienia zdobywał na emigracji pod okiem Mistrza Tsu. Od kilkunastu lat należy do wewnętrznego kręgu jego najbliższych uczniów, ale kształcił się również u innych chińskich nauczycieli, podróżując za wiedzą między innymi do gór Wudang. Prowadził zajęcia grupowe w Londynie, Warszawie oraz na Mazurach i rodzinnej Suwalszczyźnie. Stale współpracuje z innymi szkołami, wydawnictwami oraz międzynarodowymi instytucjami zajmującymi się promowaniem taoistycznych nauk.

Z wykształcenia pedagog specjalny o wieloletnim doświadczeniu w pracy z osobami autystycznymi. Od dzieciństwa żywo zainteresowany mistycyzmem oraz zgłębianiem ścieżek duchowego rozwoju. Pasjonat dzikiej przyrody i obcowania z żywiołami. Obecnie mieszka z rodziną na wsi, gdzie oferuje jednoosobowe retreaty dla zainteresowanych nauką Qigong, Taijiquan oraz Medytacji taoistycznej w ciszy Doliny Rospudy.

W swojej pracy skupia się na jak najdokładniejszym przekazywaniu zdobytej wiedzy i umiejętności zgodnie z wymogami tradycji. Wyrażając w ten sposób wdzięczność swoim nauczycielom oraz ich liniom przekazu, dokłada starań by kolejne pokolenia uczniów mogły cieszyć się wielorakimi dobrodziejstwami płynącymi z tych niezwykłych praktyk.

www.drogadao.pl

Alicja Chlasta

Założycielka Ośrodka Rozwoju Osobistego Alcha.
Kilka lat pracowała jako wolontariuszka w Telefonie Zaufania, gdzie uczestniczyła w wielu szkoleniach dotyczących problemów społeczno-psychologicznych.
W tym czasie ukończyła również kurs „Kontakt w sytuacji pomagania” w Laboratorium Psychoedukacji
w Warszawie.
Przeszła szkolenie dla liderów lokalnych w ramach projektu: Żyć świadomie-Umierać po ludzku.
Jest certyfikowaną liderką jogi śmiechu.

Kocha śpiewokrzyk, Suwalszczyznę, kino, piesze wędrówki.
Pasjonuje się psychologią, duchowością, rozwojem osobistym, głęboką ekologią oraz ochroną środowiska.
Sporo czyta, fotografuje. Jest laureatką kilku konkursów fotograficznych.
Praktykuje medytację zen od ponad 20 lat.
Prowadzi blog – Alcha pisze.

Koszt

1100 złotych warsztaty
plus noclegi i wyżywienie
1040 złotych – pokój jednoosobowy z łazienką.
860 złotych – pokój w apartamencie z salonikiem, z 2 pokojami jednoosobowymi ze wspólną łazienką.
710 złotych – pokój dwuosobowy z łazienką.
650 złotych – pokój trzyosobowy z łazienką.

Uwaga! Ze względu na inflację i odległy termin koszt noclegów i wyżywienia może ulec zmianie.

REZERWACJA MIEJSCA W WARSZTACIE
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest OSOBISTE zgłoszenie mailowe potwierdzone równoczesną wpłatą zadatku  za udział w warsztacie (w rozumieniu art. 394 Kodeksu cywilnego)  w wysokości 500 złotych oraz wskazanie opcji noclegowej.
Jeśli ma być wystawiona faktura prosimy o równoczesne przysłanie numeru NIP z danymi firmy.

Wpłaty prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: :”Usługa szkoleniowa” + numer NIP, jeśli ma być wystawiona faktura.

Prosimy o nie wpisywanie w tytule przelewu daty czy innych informacji dotyczących adresu zamieszkania, rodzaju warsztatu itp. Te wszystkie informacje prosimy przysłać na e-mail!
WAŻNE! Osoby, które chcą otrzymać fakturę, w tytule przelewu muszą podać numer NIP! Bez tego numeru wystawienie faktury będzie niemożliwe.

numer konta:
Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego
Inteligo PKO BP
50 1020 5558 1111 1355 6440 0058

do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN – PL50 1020 5558 1111 1355 6440 0058
Kod SWIFT – BPKOPLPW

Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
O przyjęciu decyduje kolejność wpłat. Pozostałą kwotę należy zapłacić w dniu warsztatu, u organizatorki obozu, Alicji Chlasta. Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do jednego miesiąca przed zajęciami. Przy rezygnacji po tym terminie wpłata przepada.
Przypominamy, iż zgodnie z art. 38 pkt 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta – w tej sytuacji nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość z uwagi na wcześniej już oznaczony termin warsztatu. 
Zachorowanie czy pozytywny test na koronawirusa traktujemy jak inne zdarzenia losowe i z tego powodu nie zwracamy zadatku przy rezygnacji krótszej niż miesiąc przed terminem warsztatu. 

REZERWACJA NOCLEGU
Zadatek za pobyt w wysokości 300 złotych należy zrobić równocześnie z rezerwacją warsztatu i przysłać do nas potwierdzenie wpłaty.
nr konta: 98 1160 2202 0000 0000 7630 8164
do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN: PL 98 1160 2202 0000 0000 7630 8164
Kod SWIFT/BIC: BIGBPLPW

Hanna Mroczek
24-120 Kazimierz Dolny

W tytule proszę podać termin bez podawania innych informacji.
Pozostałą kwotę należy zapłacić w dniu warsztatu, u gospodarzy pensjonatu.

Podobnie jak w przypadku warsztatu swoją wpłatę za noclegi można wycofać do jednego miesiąca przed zajęciami.
Po tym terminie wpłata przepada bez możliwości przeniesienia jej na inny termin.

Miejsce:

Warsztat odbędzie się w przepięknym pensjonacie w Kazimierzu Dolnym, w miejscowości nazywanej „perłą polskiej architektury renesansowej”.

Do dyspozycji mamy dom o wysokim standardzie, z pokojami 1 i 2 – osobowymi. Każdy pokój ma łazienkę.
Dodatkowym walorem miejsca jest duża sala do ćwiczeń w pomieszczeniu specjalnie do tego przystosowanym, w kształcie koła, z drewnianymi podłogami i ścianą z dużym oknem.
Dom położony jest w bardzo malowniczym miejscu, w Kazimierskim Parku Krajobrazowym.
Około 5 minut drogi od pensjonatu zaczyna się baśniowy Korzeniowy Dół, cel większości wycieczek turystycznych z Kazimierza Dolnego. Dla nas jest to wspaniałe miejsce do spacerów w przerwach pomiędzy zajęciami.
Gospodarze zapewniają wyśmienitą kuchnię oraz zdrowe, wegetariańskie jedzenie. Jedzenie jest rzeczywiście smakowite i zadowala smaki nie tylko wegetarian.
Czyste powietrze, cisza, wyjątkowa współpraca gospodarzy w tworzeniu dobrej atmosfery sprawiają, że jest to idealne miejsce do pracy i wypoczynku.

Korzystając z Google Maps, wybierz się na spacer po Winnicy.


Zapisz się do naszego newslettera i zawsze bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania. Dane osobowe na stronie internetowej przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności.