1-6 marca 2022, lista zamknięta
22-26 czerwca 2022

Kazimierz Dolny
Prowadzący: Ryszard Kulik
Grupa: maksymalnie 12 osób
dla wszystkich

UWAGA! Zawsze odpowiadamy na Wasze e-maila, jeśli więc takiej odpowiedzi nie otrzymaliście, sprawdźcie proszę w spamie i
dodajcie adres alcha@alcha.pl do listy “bezpiecznych nadawców”, aby wiadomości od nas nie trafiały do Waszego folderu spamu. 

Trening interpersonalny jest szczególną formą uczenia się. Oparty jest na uczestnictwie w procesie grupowym i doświadczaniu siebie w kontakcie z innymi osobami w grupie.

Biorąc to pod uwagę podstawowym celem treningu interpersonalnego jest rozwijanie kompetencji psychospołecznych oraz budowanie pełnych, dojrzałych i otwartych relacji między uczestnikami grupy. Sposobem realizacji tego celu jest przede wszystkim rozwijanie umiejętności komunikacyjnych obejmujących głównie wyrażanie emocji w warunkach tu-i-teraz. Ta zasada jest niezwykle ważna i oznacza ona, że podczas treningu nie mam miejsca na relacjonowanie, analizowanie i omawianie osobistych problemów spoza sali treningowej. Trening interpersonalny nie jest formą psychoterapii i przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które nie znajdują się w kryzysie i nie leczą się psychiatrycznie.

Udział w treningu jest szczególną okazją do przyjrzenia się sobie na tle grupy. Podczas pracy uczestnicy uzyskują wiele informacji zwrotnych na temat tego jak funkcjonują w relacjach z innymi, jak się komunikują, jak radzą sobie z emocjami oraz jak rozwiązują sytuacje konfliktowe. Dzięki temu:

  • uzyskują większą samoświadomość,
  • mają możliwość wypróbowania nowych form kontaktu,
  • rozwijają umiejętność radzenia sobie z napięciem,
  • biorą większą odpowiedzialność za swoje życie,
  • uczą się korzystać z własnych emocji w procesie budowania dojrzałej relacji z drugim człowiekiem,
  • uzyskują więcej wolności oraz poczucie pełni w byciu z innymi.

Trening interpersonalny jest okazją do odkrywania pełni własnego człowieczeństwa.

Zajęcia trwają 5 dni i prowadzone są przez doświadczonego trenera. Sposób pracy jest niedyrektywny, co oznacza, że trener nie proponuje żadnych struktur.

Ryś Kulik jest autorem książki: „Trening interpersonalny. Proces grupowy w praktyce trenerskiej”, którą każdy z uczestników/uczestniczek otrzyma w prezencie.

UWAGA! W związku z koronawirusem i wzajemnym bezpieczeństwem, być może, od wszystkich uczestniczek będziemy wymagali, by dzień przed przyjazdem lub w dniu przyjazdu wykonały u siebie test antygenowy, jakościowy z nosogardzieli.
Osoby z pozytywnym wynikiem zostają w domu.  
Powyższe będzie uzależnione od obowiązujących obostrzeń. 

Prowadzący: Ryszard Kulik

Ryszard Kulik (1965 r.)

Doktor psychologii, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (rekomendacja II st.) Od 26 lat zaangażowany w prowadzenie grup w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów interpersonalnych na procesie, w ramach których wypracował unikatową formułę pracy z grupą.
Ma za sobą ponad 4200 godzin tego rodzaju szkoleń. Poza tym specjalizuje się w prowadzeniu grup w obszarze ekopsychologii i głębokiej ekologii. W tym przypadku wykorzystuje przyrodę i zajęcia w lesie jako źródło głębokiej inspiracji. Jego misją jest towarzyszenie człowiekowi w procesie przekraczania oddzielenia od samego siebie, innych ludzi i przyrody.
Jest autorem książek dotyczących relacji człowiek – natura, w których łączy perspektywę psychologiczną, duchowa i ekologiczną, m.in. „Odkrywanie natury”, „Stąpając mocno po Ziemi”, czy „Człowiek wobec natury”. Współpracuje z takimi organizacjami jak Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Klub Gaja, Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”.
Laureat nagród „Zielony Czek” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz „Dobromir roku 2013” Ekologicznego Kongresu Gospodarczego.
Zapalony rowerzysta i włóczykij; miłośnik dzikości i prostego życia poza głównym nurtem cywilizacji.
Najwięcej o sobie i świecie nauczył się przebywając samotnie w dzikich miejscach oraz śpiąc w lesie, pod gołym niebem.

Plan wyjazdu:

Wtorek
19.00 – kolacja
20.00 – spotkanie organizacyjne

Środa, czwartek, piątek, sobota
7.30 – powitanie słońca, medytacja
8.00 – śniadanie
9.00 – sesja przedpołudniowa
13.00 – obiad
14.00 – sesja popołudniowa
18.30 – kolacja

Niedziela
7.30 – powitanie słońca, medytacja
8.00 – śniadanie
9.00 – sesja przedpołudniowa
13.00 – obiad
14.00 – sesja popołudniowa
16.00 – zakończenie treningu

Koszt warsztatu:

1300 złotych warsztat
plus nocleg i wyżywienie
1100 złotych w dwupokojowym apartamencie trzyosobowym z łazienką.
1000 złotych w pokoju dwuosobowym z łazienką.
850 złotych w pokoju dwuosobowym z łazienką, nocleg na dostawce.
1250 złotych w pokoju jednoosobowym z łazienką, o niskim parterze w części podpiwniczonej.

Wyżywienie może być wegetariańskie lub mięsne. W zgłoszeniu proszę podać, którą opcję mamy przygotować.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest OSOBISTE zgłoszenie mailowe potwierdzone równoczesną wpłatą zadatku  
(w rozumieniu art. 394 Kodeksu cywilnego)  w wysokości 500 złotych oraz podanie opcji noclegowej.
Jeśli ma być wystawiona faktura prosimy o równoczesne przysłanie numeru NIP z danymi firmy.

Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: :”Usługa szkoleniowa” + numer NIP, jeśli ma być wystawiona faktura.

Prosimy o nie wpisywanie w tytule przelewu daty czy innych informacji dotyczących adresu zamieszkania, rodzaju warsztatu itp. Te wszystkie informacje prosimy przysłać na e-mail!
WAŻNE! Osoby, które chcą otrzymać fakturę, w przelewie muszą podać numer NIP! Bez tego numeru wystawienie faktury będzie niemożliwe.

numer konta:
Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego
Inteligo PKO BP
50 1020 5558 1111 1355 6440 0058

do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN – PL50 1020 5558 1111 1355 6440 0058
Kod SWIFT – BPKOPLPW

Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
O przyjęciu decyduje kolejność wpłat. Pozostałą kwotę należy zapłacić w dniu warsztatu, u organizatorki obozu, Alicji Chlasta. Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do jednego miesiąca przed zajęciami. Przy rezygnacji po tym terminie wpłata przepada. Przypominamy, iż zgodnie z art. 38 pkt 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta – w tej sytuacji nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość z uwagi na wcześniej już oznaczony termin warsztatu. 

Zachorowanie czy pozytywny test na koronawirusa traktujemy jak inne zdarzenia losowe i z tego powodu nie zwracamy zadatku przy rezygnacji krótszej niż miesiąc przed terminem warsztatu.

Miejsce:

Warsztat odbędzie się w przepięknym pensjonacie w Kazimierzu Dolnym, w miejscowości nazywanej „perłą polskiej architektury renesansowej”.

Do dyspozycji mamy pensjonat „Dom na Skarpie” o wysokim standardzie, z pokojami 1, 2, 3 – osobowymi.
Każdy pokój ma łazienkę.
Architektura „Domu na Skarpie”, łączy styl tradycyjny, styl kazimierski z nowoczesnością. Dom położony jest na wzgórzu, które otacza las co daję nam poczucie bycia poza cywilizacją. Położenie oraz czyste, świeże powietrze stanowią dodatkowy atut tego miejsca. Dom znajduję się blisko Rynku Kazimierza (10-15min) spacerkiem. Idealne miejsce do wypoczynku ,które znajduję się blisko natury. Dookoła znajdują się tereny na długie spacery czy wycieczki rowerowe. Piękne trasy spacerowe do Mięćmierza, Kamieniołomów nad Wisłę
W Domu na Skarpie mamy do wynajęcia:
– 2 dwuosobowe pokoje
– 2 trzyosobowe apartamenty z aneksami kuchennymi
– 2 dwuosobowe pokoje o niskim parterze
Do dyspozycji gości mamy wspólny salon z kominkiem, taras wychodzący w głąb ogrodu, bibliotekę, ale również w pełni wyposażoną kuchnię.

Uczestnictwo:

1. W warsztacie mogą uczestniczyć osoby dorosłe.
2. Osoby uczestniczące w zajęciach biorą całkowitą odpowiedzialność za stan swojego zdrowia fizycznego i emocjonalnego, zarówno w czasie zajęć jak i pomiędzy nimi.
3. Osoby w trakcie leczenia psychiatrycznego, osoby, które ostatnio przeżyły kryzys emocjonalny lub są w depresji,
powinny swoją decyzję o udziale w zajęciach skonsultować z lekarzem prowadzącym lub psychoterapeutą.
To samo zalecamy wszystkim osobom, które mają wątpliwości co do tego, jak dane zajęcia mogą wpłynąć na stan ich zdrowia. W razie wątpliwości dotyczących wybranych zajęć bądź trudności w znalezieniu kompetentnej konsultacji psychologicznej, proponujemy skontaktować się z organizatorem lub osobą prowadzącą.
4. Zajęcia przeznaczone są dla osób w pełni władz umysłowych i biorących udział na własną odpowiedzialność.
Jeśli obawiasz się, że obecność na zajęciach może zaburzyć Twoją równowagę psychiczną, to nie decyduj się na udział.
5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne negatywne konsekwencje niezastosowania się do powyższych wskazań.
6. W czasie każdych zajęć, masz prawo odmówić odpowiedzi na pytania oraz odmówić udziału
w proponowanych ćwiczeniu/ćwiczeniach, jeśli obawiasz się, że mogłyby one negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie.
7. Uczestnicy są zobowiązani do dyskrecji na temat innych osób, które w zajęciach brały udział.
Po zajęciach nie rozmawiamy na temat tego co wydarzyło się podczas ich trwania, ani na temat osób, które w nich uczestniczył.
8. Osoby w trakcie leczenia psychiatrycznego, pobierające leki psychotropowe nie mogą uczestniczyć w zajęciach.
9. Podczas zajęć obowiązują zasady niestosowania przemocy, nieużywania alkoholu i środków odurzających
oraz niepalenia papierosów na terenie domu.


Zapisz się do naszego newslettera i zawsze bądź na bieżąco!

[FM_form id="3"]