Zacznij od miejsca, w którym jesteś.
Wykorzystaj to co masz.  
Zrób to co możesz zrobić startując z tego miejsca i posługując się dostępnymi środkami.
Zrób pierwszy krok, malutki.

Rozejrzyj się dookoła i zrób to co zwiększy twoją radość życia w tej właśnie chwili, tu i teraz, przy wykorzystaniu dostępnych środków .  

Nie myśl co zwiększyłoby twoją radość życia za rok lub gdybyś znalazł/a się w innym miejscu, pośród innych ludzi, w bardziej sprzyjających warunkach czy okolicznościach.
Skup się na tym co może zwiększyć twoją radość życia tu i teraz, przy wykorzystaniu dostępnych środków!
Zapewne będzie to coś niewielkiego, nie wymagającego wysiłku. Może zrobienie pysznej kawy lub wyłączenie komputera i poćwiczenie jogi? A może krótki spacer czy rozmowa przez telefon z kimś miłym? Może posłuchanie płyty z ulubioną muzyką lub wyłączenie radia, z którego akurat bombardują cię agresywnymi reklamami.    Może zamiast iść na jogę, siłownię czy basen tym razem potrzebujesz wykopać sobie dołek w pościeli, zwinąć się w kłębek i objąć swój ból współczującą troską. 

Nie kombinuj za długo! Po prostu zatrzymaj się na chwilę i posłuchaj czego TERAZ chce twoje ciało. Czego TERAZ chcesz Ty.
Tu i Teraz. Korzystając z dostępnych w tym momencie środków…
i zrób to!  

I tak postępuj cały rok, dzień po dniu, minuta po minucie, w warunkach sprzyjających i tych trudnych, w zdrowiu i chorobie, w radości i smutku, wtedy gdy świeci słońce i gdy wiatr w oczy.  

Zapewniam Cię, że gdy będziesz wytrwała/y w swym poszukiwaniu, powoli  odnajdziesz w sobie nowego człowieka, którego RADOŚĆ ŻYCIA nie opuszcza ani na chwilę.  

Powodzenia. Też jestem na tej drodze!


Tekst: Alicja Maria Chlasta
Photo by Fernando Brasil on Unsplash

[jetpack_subscription_form show_only_email_and_button=”true” custom_background_button_color=”#cf2e2e” custom_text_button_color=”undefined” submit_button_text=”Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach” submit_button_classes=”wp-block-button__link has-text-color has-background has-vivid-red-background-button-color” show_subscribers_total=”true” ]

Zapisz się do naszego newslettera i zawsze bądź na bieżąco!

[FM_form id="3"]