Terminy
23-26 marca 2023, brak miejsc!
15-18 czerwca 2023, brak miejsc!
6-9 lipca 2023, brak miejsc!
12-15 sierpnia 2023, brak miejsc!
7-10 września 2023, brak miejsc!

Miejsce: Witoszyn 28, 7 kilometrów od Kazimierza Dolnego
Prowadząca: Katarzyna Miller
Grupa:  12 kobiet

UWAGA! Zawsze odpowiadamy na Wasze e-maila, jeśli więc takiej odpowiedzi nie otrzymaliście, sprawdźcie proszę w spamie i
dodajcie adres alcha@alcha.pl do listy “bezpiecznych nadawców”, aby wiadomości od nas nie trafiały do Waszego folderu spamu. 

Zapraszamy Was kobiety na wyjątkowy warsztat rozwojowo-psychoterapeutyczny prowadzony przez Katarzynę Miller.
Zajęcia skierowane są do kobiet, które chcą przyjrzeć się sobie, swojej kobiecości, związkom, relacjom, problemom czy też potrzebie bycia kochaną. Można uczestniczyć w jednej edycji, można również kontynuować swoją pracę na kolejnych warsztatach w Warszawie lub w Kazimierzu Dolnym.

Zapraszamy na to spotkanie kobiety, które chcą zająć się swoimi osobistymi trudnościami, problemami, traumami, relacjami czy zmianami w życiu.
Pracujemy nad indywidualnymi problemami każdej uczestniczki na tle grupy, a nie z narzuconym wspólnym tematem. Tak więc zapraszamy osoby które nastawione są na rozwój i chcą poznać siebie i skorzystać z tego, że grupa stanowi wielką siłę, inteligencję emocjonalną i rozwojową.

Ze względu na charakter zajęć w warsztacie nie mogą wziąć udziału matki z córkami, siostry, przyjaciółki, znajome.

Podczas wyjazdu odbędzie się również warsztat medytacji – JESTEŚ OBECNOŚCIĄ oraz SHINRIN-YOKU, kąpiele leśne, prowadzone przez Alicję Chlasta.

JESTEŚ OBECNOŚCIĄ
Większość naszej życiowej energii pochłania myślenie, projektowanie, zabezpieczanie się. Praktykowanie medytacji daje szansę uwolnienia się od nadmiaru pomieszanych myśli, emocji i lęków. Daje poczucie naturalności, pełnej aprobaty poprzez zrozumienie. Pomaga stawać się prostymi ludźmi, którzy nie udają, że są kimś innym, gdy kochają, to kochają, gdy się boją, to się boją, gdy płaczą, to płaczą. Dzięki temu medytacja pozwala odkryć prawdziwy spokój w sobie. Pozwala wrócić do chwili obecnej.

„Zaprzyjaźnij się z obecnością wszystkiego. Cokolwiek pojawia się w trwającej chwili, tu i teraz. Zrób to, zamiast się z tym kłócić. Narzekać na to lub zaprzeczać temu i wyobrażać sobie siebie w innej sytuacji. Smucić się.

Uczyń trwającą chwilę swoim przyjacielem, a nie wrogiem. Wielu ludzi żyje jakby teraźniejszość była ich wrogiem. Czymś co trzeba przezwyciężyć. Teraźniejszość jako przeszkoda. Tak naprawdę nie chcą tutaj być. Chcą być gdzieś indziej więc cokolwiek jest tutaj, stoi im na drodze. Ale oczywiście cokolwiek jest tutaj to właśnie życie. Ponieważ życie jest nieodłączne od rzeczywistości. Życie może się jedynie manifestować w trwającej chwili i nigdzie poza nią. Nie ma niczego poza nią”.
Eckhart Tolle

SHINRIN-YOKU
Shinrin Yoku, japońska metoda pozdrowotna polegająca na zanurzeniu wszystkich zmysłów w atmosferze lasu. Oznacza praktykę uważnego bycia w lesie, w osadzeniu w „tu i teraz”.

Shinrin Yoku (kąpiele leśne) to nieśpieszne spacery w lesie podczas, których angażujemy w sposób bardzo świadomy wszystkie swoje zmysły.

Shinrin-yoku pochodzi z Japonii. W latach 1982-2012 dr Qing Li ekspert w dziedzinie medycyny leśnej przeprowadził szereg badań, które dowiodły jak wielki wpływa ma na nasz organizm las, obcowanie z drzewami. Badania swoje przeprowadzał w Lesie Akasawa, które w Japonii zawsze było uznawane za magiczne i wyjątkowe.

Dwugodzinna kąpiel leśna pomoże odpocząć od technologii i zwolnić tempo. Shinrin – yoku odstresuje i odpręży, kierując myśli na chwilę, która właśnie trwa.

Kiedy doświadczasz przyrody wszystkimi pięcioma zmysłami, możesz czerpać z szeregu korzyści, jakie ma ona do zaoferowania.

Liczne dane dowodzą, że Shinrin-yoku może:

 1. obniżyć ciśnienie krwi
 2. obniżyć tętno
 3. zredukować poziom stresu
 4. poprawić stan układu krążenia i układu przemiany materii
 5. obniżyć poziom cukru we krwi
 6. poprawić koncentrację i pamięć
 7. ulżyć w depresji
 8. podnieść próg bólu
 9. dodać energii
 10. wzmocnić układ odpornościowy
 11. osłabiać lęk, złość, depresję
 12. wywoływać stan odprężenia
 13. poprawia jakość snu

KOORDYNATORKA CAŁOŚCI

Alicja Maria Chlasta

Mentorka, coachka oraz trenerka rozwoju osobistego.

Ponad 20 lat temu założyła Ośrodek Rozwoju Osobistego Alcha,  którego jest właścicielką. Przez te wszystkie lata zorganizowała setki warsztatów rozwojowo-psychologicznych: dla ciała, umysłu i ducha. Współpracowało z nią wiele osób. Część z nich przez krótką chwilę; część związało się z ośrodkiem Alcha na stałe, jak zrobiła to Roshi Małgorzata Braunek czy Katarzyna Miller, znana mentorka, pisarka, psycholożka.
Dyplomowana coachka i mentorka. Ukończyła Podyplomowe Studium Coachingu i Mentoringu organizowane przez Laboratorium Psychoedukacji i SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny.

Kilka lat pracowała jako wolontariuszka w Telefonie Zaufania, gdzie uczestniczyła w wielu szkoleniach dotyczących problemów społeczno-psychologicznych. W tym czasie ukończyła również kurs „Kontakt w sytuacji pomagania” w renomowanym Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Kilkanaście lat temu przeszła szkolenie dla liderów lokalnych w ramach projektu: Żyć świadomie-Umierać po ludzku.

Jest nauczycielką medytacji. Praktykuje medytację zen od ponad 25 lat wraz z polską grupą buddyjską Kanzeon. Wieloletnia uczennica Roshi Małgorzaty Braunek.
Ukończyła kurs mistrzowski – Siła obecności – z Ekhart’em Tolle.

Jest certyfikowaną przewodniczką  Shinrin Yoku oraz Jogi Śmiechu.

Kocha las, naturę i piesze wędrówki.
Pasjonuj się psychologią, duchowością, rozwojem osobistym, głęboką ekologią oraz ochroną ziemi.
Sporo czyta, fotografuje. Jest laureatką kilku konkursów fotograficznych.

PROWADZĄCA

Katarzyna Miller

Mentorka, filozofka, poetka, pisarka, psycholożka, psychoterapeutka z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu terapii indywidualnej i grupowej.
Wykładała psychologię na Gender Studies na UW.
Pisze i udziela wywiadów dla wielu pism.
Trwale związana ze „Zwierciadłem” oraz Ośrodkiem Rozwoju Osobistego Alcha.
Często gości jako ekspertka w wielu programach radia i telewizji.
Autorka wielu książek i poradników.
Poetka śpiewająca swoje własne piosenki na koncertach w Warszawie, w Krakowie, w Kazimierzu Dolnym. W 2020 roku nagrała również płytę – Choćby tylko na chwilę oraz Dziewczyny chcą więcej.

ROZKŁAD WYJAZDU

dzień pierwszy
19.00 kolacja
20:00 spotkanie organizacyjne

dzień drugi
9.00 śniadanie
10.00 – 13.30 zajęcia z Kasią
13:30 obiad
16.30 – 19.00 zajęcia z Kasią
19.00 kolacja
20.00 kurs medytacji z Alicją

dzień trzeci
8.00-9.00 zdrowy kręgosłup – ćwiczenia z Anią Sikorską
10.00 – 13.30 zajęcia z Kasią
13:30 obiad
Spacer Shinrin-Yoku z Alicją, dla chętnych
16.30 – 19.00 zajęcia z Kasią
19.00 kolacja
20.00 kurs medytacji z Alicją

kończymy
8.00-9.00 zdrowy kręgosłup – ćwiczenia z Anią Sikorską
9.00 śniadanie
10.00 – 13.30 zajęcia z Kasią
13.30 obiad kończący wyjazd

KOSZT

1850 złotych zajęcia
plus pobyt (noclegi i wyżywienie).
pokój jednoosobowy z łazienką – 1350 złotych. Nie mamy już wolnych jedynek!
pokój dwuosobowy z łazienką – 1050 złotych
pokój trzyosobowy z łazienką – 1010 złotych. Pobyt w pokoju trzyosobowym gwarantujemy tylko po zebraniu się „trójki”.

Ze względu na odległe terminy ceny za NOCLEGI I WYŻYWIENIE mogą nieznacznie ulec zmianie.

REZERWACJA UDZIAŁU W WARSZTACIE TERAPEUTYCZNYM
Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest OSOBISTE zgłoszenie mailowe potwierdzone równoczesnym opłaceniem udziału w warsztacie terapeutycznym, który wynosi  1850 złotych.

Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: :”Usługa terapeutyczna” + numer NIP, jeśli ma być wystawiona faktura.

numer konta:
Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego, Alicja Chlasta
Santander
70109027760000000153562649

do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN – PL70109027760000000153562649
Kod SWIFT WBKPPLPP

Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
O przyjęciu decyduje kolejność wpłat. Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do 21 dni przed zajęciami. Przy rezygnacji po tym terminie wpłata za warsztat przepada. Przypominamy, iż zgodnie z art. 38 pkt 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta – w tej sytuacji nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość z uwagi na wcześniej już oznaczony termin warsztatu. 

ZA NOCLEGI I WYŻYWIENIE należy zapłacić bezpośrednio u właścicielki pensjonatu, w dniu przyjazdu.

MIEJSCE

Warsztat odbędzie się w przepięknym pensjonacie pod Kazimierzem Dolnym – Witoszyn 28. Ten dom zachwyci i zaspokoi wszystkie gusta i potrzeby. Jest piękny, nowy, klimatyczny, z pokojami 1, 2, 3 – osobowymi. Każdy pokój ma łazienkę.
Dom położony jest w bardzo malowniczym miejscu, w Kazimierskim Parku Krajobrazowym. Z każdej strony otoczony jest pięknymi wąwozami.
Gospodarze zapewniają wyśmienitą kuchnię oraz zdrowe, wegetariańskie jedzenie. Jedzenie jest rzeczywiście smakowite i zadowala smaki nie tylko wegetarian.
Czyste powietrze, cisza, wyjątkowa współpraca gospodarzy w tworzeniu dobrej atmosfery sprawiają, że jest to idealne miejsce do psychoterapeutycznej pracy i wypoczynku.

„Nim jeszcze zaczęliśmy projektować nasze wnętrza, postawiliśmy sobie cel, żeby uwagi naszych gości nic nie rozpraszało. Stąd więc przyjazna kolorystyka i wszystko w otoczeniu z naturalnych materiałów. Drewno, len, bawełna. Do tego wygodne łóżka, które konfigurować można dowolnie, by w stanie relaksu zasypiać i budzić się świetnym nastroju. A z każdego pokoju wyjść można na taras (drewniany) lub bezpośrednio na trawę! To prawdziwy luksus, w dobrym słowa znaczeniu, i to blisko natury. Pokoje nazywaliśmy świadomie, życząc naszym gościom, by właśnie tego w nich doświadczyli: Harmonia, Cisza, Spokój, Radość, Szczęście, Błogostan, Dobrostan”.

przykładowy pokój
dom
jadalnia
łazienka
pokój
taras

UCZESTNICTWO

1. W warsztacie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie.

2. Osoby uczestniczące w zajęciach biorą całkowitą odpowiedzialność za stan swojego zdrowia fizycznego i emocjonalnego, zarówno w czasie zajęć jak i pomiędzy nimi.

3. Osoby w trakcie leczenia psychiatrycznego, osoby, które ostatnio przeżyły kryzys emocjonalny lub są w depresji, powinny swoją decyzję o udziale w zajęciach skonsultować z lekarzem prowadzącym lub psychoterapeutą. To samo zalecamy wszystkim osobom, które mają wątpliwości co do tego, jak dane zajęcia mogą wpłynąć na stan ich zdrowia. W razie wątpliwości dotyczących wybranych zajęć bądź trudności w znalezieniu kompetentnej konsultacji psychologicznej, proponujemy skontaktować się z organizatorem lub osobą prowadzącą.

4. Zajęcia przeznaczone są dla osób w pełni władz umysłowych i biorących udział na własną odpowiedzialność. Jeśli obawiasz się, że obecność na zajęciach może zaburzyć Twoją równowagę psychiczną, to nie decyduj się na udział.

5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne negatywne konsekwencje niezastosowania się do powyższych wskazań.

6. W czasie każdych zajęć, masz prawo odmówić odpowiedzi na pytania oraz odmówić udziału w proponowanych ćwiczeniu/ćwiczeniach, jeśli obawiasz się, że mogłyby one negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie.

7. Uczestnicy są zobowiązani do dyskrecji na temat innych osób, które w zajęciach brały udział. Po zajęciach nie rozmawiamy na temat tego co wydarzyło się podczas ich trwania, ani na temat osób, które w nich uczestniczył.

8. Podczas zajęć obowiązują zasady niestosowania przemocy, nieużywania alkoholu i środków odurzających oraz niepalenia papierosów na terenie domu.

9. Ze względu na charakter zajęć, w warsztacie, w tym samym terminie nie mogą wziąć udziału matki z córkami, siostry, znajome, przyjaciółki.

10. Decydując się na udział w warsztacie zobowiązujesz się do uczestnictwa we wszystkich zaplanowanych sesjach terapeutycznych, od początku do końca wyjazdu.

Zapisz się do naszego newslettera i zawsze bądź na bieżąco!

[FM_form id="3"]