14-18 lipca 2021,
Kazimierz Dolny, cudowny pensjonat z basenem, pysznym wegetariańskim jedzeniem, pokojami 1-2-3 osobowymi.
Prowadzący: Ryszard Kulik
Grupa: 8-14 osób

Kameralna grupa do 14 osób, długie rozmowy o sprawach najwyższej wagi: o dzikości, naturze, o nas samych, o tym kim jesteśmy i jakie jest nasze miejsce na ziemi.

Ten warsztat to jak łyk zimnej wody podczas skwaru.
Poza programem dodatkowo gwarantujemy:
– chwile poza matrixem,
– ciszę, która dotyka serca,
– wspaniałe warunki w ośrodku,
– przepyszne wegetariańskie jedzenie.
– Zgromadzenie Wszystkich Istot.

Zapraszamy do udziału. Mamy jeszcze 2 wolne miejsca.

Wielu z nas żyje w nieustannym pędzie z poczuciem bycia w pułapce i przelewającym się przez palce życiem. Tracimy głęboki kontakt z samym sobą, z innymi oraz otaczającą nas przyrodą. Często powtarzamy, że czas się zatrzymać i rozeznać się w tym, o co tak naprawdę w życiu chodzi. O co nam chodzi?
Warsztat „Odkrywanie Natury” jest zaproszeniem do takiego zatrzymania się i autentycznego spotkania ze sobą, innymi oraz otaczającym światem naturalnym. Natura oznacza jednocześnie głęboką prawdę na nasz temat, ale także podstawową zasadę, na której zbudowana jest rzeczywistość. Przyroda, szczególnie ta dzika jest ważnym nauczycielem ukazującym nam czym jest życie w swej istocie. Odkrywając Naturę mamy okazję uczyć się kim jesteśmy, gdzie jest nasze miejsce i o co chodzi w naszym życiu. To zaś prowadzi do większego spokoju, czyni życie prostszym, a nasze działanie w świecie bardziej umiarkowanym i zrównoważonym.

W czasie warsztatów będziesz miał/a możliwość:
– harmonizować i równoważyć swoje życie na trzech poziomach: kontaktu z sobą, z innymi oraz ze światem,
– rozwijać zaufanie do naturalnego porządku rzeczy,
– uczyć się prostoty życia,
– odkrywać spokój umysłu oparty na akceptacji tego co jest.

Będziemy wędrować po bezdrożach kazimierskich szlaków, ucząc się od drzew, ściółki, potoków, chmur i słońca ważnych rzeczy na swój temat. Będziemy rozwijać własną wrażliwość zmysłową w kontakcie z przyrodą oraz uczyć się uważności każdego kroku. Będziemy odkrywać dzikość wokół nas oraz w nas samych. Będziemy w kręgu dzielić się swoim doświadczeniem prostego i naturalnego życia, by nie zwariować w świecie nastawionym na szybkość, maksymalizowanie przyjemności i konsumpcyjne fajerwerki. Krótko mówiąc będziemy odkrywać to, kim naprawdę jesteśmy w połączeniu z całym światem.

UWAGA! W związku z koronawirusem i wzajemnym bezpieczeństwem, od wszystkich uczestników wymagamy, by dzień przed przyjazdem lub w dniu przyjazdu wykonali u siebie test antygenowy, jakościowy z nosogardzieli.
Test ten wykonacie w najbliższym laboratorium.  Wynik testu  musicie przywieźć ze sobą! 
Osoby z pozytywnym wynikiem zostają w domu.  
Proszę, umówcie się na test trochę wcześniej, gdyż niektóre laboratoria mają kolejki.
Przykro mi, że wymagam od Was tego dodatkowego wysiłku, ale jest to niezbędne byście wszyscy czuli się w miarę bezpiecznie. Powyższe nie dotyczy osób już dwukrotnie zaszczepionych, o ile od drugiego szczepienia minęły już 2 tygodnie. Osoby, które są zaszczepione, przywożą certyfikat szczepienia.  

Prowadzący

Ryszard Kulik (1965 r.) – doktor psychologii, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (rekomendacja II st.) Od 26 lat zaangażowany w prowadzenie grup w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów interpersonalnych na procesie, w ramach których wypracował unikatową formułę pracy z grupą.
Ma za sobą ponad 4200 godzin tego rodzaju szkoleń. Poza tym specjalizuje się w prowadzeniu grup w obszarze ekopsychologii i głębokiej ekologii. W tym przypadku wykorzystuje przyrodę i zajęcia w lesie jako źródło głębokiej inspiracji. Jego misją jest towarzyszenie człowiekowi w procesie przekraczania oddzielenia od samego siebie, innych ludzi i przyrody.
Jest autorem książek dotyczących relacji człowiek – natura, w których łączy perspektywę psychologiczną, duchowa i ekologiczną, m.in. „Odkrywanie natury”, „Stąpając mocno po Ziemi”, czy „Człowiek wobec natury”. Współpracuje z takimi organizacjami jak Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Klub Gaja, Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”.
Laureat nagród „Zielony Czek” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz „Dobromir roku 2013” Ekologicznego Kongresu Gospodarczego.
Zapalony rowerzysta i włóczykij; miłośnik dzikości i prostego życia poza głównym nurtem cywilizacji.
Najwięcej o sobie i świecie nauczył się przebywając samotnie w dzikich miejscach oraz śpiąc w lesie, pod gołym niebem.

Plan wyjazdu

środa, dzień pierwszy
15.00 zajęcia popołudniowe
18.00 kolacja
19.30 spotkanie, medytacja, spacer (w zależności od pogody)
21.30 krąg zamykający dzień

czwartek, piątek, sobota
8.00 powitanie słońca, medytacja
8.30 śniadanie
10.00 sesja przedpołudniowa
13.30 obiad
15.00 sesja popołudniowa
18.00 obiadokolacja
19.30 ognisko, medytacja, spacer (w zależności od pogody)
21.30 krąg zamykający dzień

niedziela, dzień ostatni
8.00 powitanie słońca, medytacja
8.30 śniadanie
10.00 sesja przedpołudniowa
13.30 obiad kończący obiad

Koszt

850 złotych warsztat
plus pobyt
pokój trzyosobowy z łazienką – 720 złotych
pokój dwuosobowy z łazienką – 800 złotych
pokój w apartamencie z salonikiem, z 2 pokojami jednoosobowymi ze wspólną łazienką – 1000 złotych
pokój jednoosobowy z łazienką – 1200 złotych

W roku 2021 koszt pobytu może nieznacznie ulec zmianie.

REZERWACJA WARSZTATU
Warunkiem uczestnictwa jest OSOBISTE zgłoszenie mailowe potwierdzone wpłatą zadatku za warsztat w wysokości 300 złotych oraz przysłanie aktualnego numeru telefonu kontaktowego. 
Jeśli ma być wystawiona faktura prosimy o równoczesne przysłanie numeru NIP z danymi firmy. 
Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: „usługa szkoleniowa”.

Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego
Inteligo PKO BP
50 1020 5558 1111 1355 6440 0058 
do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN – PL50 1020 5558 1111 1355 6440 0058
Kod SWIFT – BPKOPLPW 

Prosimy o nie dopisywanie w tytule przelewu daty czy innych informacji dotyczących adresu zamieszkania, rodzaju warsztatu itp. Te wszystkie informacje prosimy przysłać na e-mail
WAŻNE! Osoby, które chcą otrzymać fakturę, w przelewie muszą podać numer NIP! Bez tego numeru wystawienie faktury będzie niemożliwe.
Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
UWAGA! O udziale decyduje kolejność wpłat!

Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do  miesiąca przed zajęciami.                                          
Przy rezygnacji po tym terminie zadatek przepada bez możliwości przeniesienia go na inny termin.                                            

Miejsce:

Warsztat odbędzie się w przepięknym pensjonacie w Kazimierzu Dolnym, w miejscowości nazywanej „perłą polskiej architektury renesansowej”.

Do dyspozycji mamy dom o wysokim standardzie, z pokojami 1 i 2 – osobowymi. Każdy pokój ma łazienkę.
Dodatkowym walorem miejsca jest duża sala do ćwiczeń w pomieszczeniu specjalnie do tego przystosowanym, w kształcie koła, z drewnianymi podłogami i ścianą z dużym oknem.
Dom położony jest w bardzo malowniczym miejscu, w Kazimierskim Parku Krajobrazowym.
Około 5 minut drogi od pensjonatu zaczyna się baśniowy Korzeniowy Dół, cel większości wycieczek turystycznych z Kazimierza Dolnego. Dla nas jest to wspaniałe miejsce do spacerów w przerwach pomiędzy zajęciami.
Gospodarze zapewniają wyśmienitą kuchnię oraz zdrowe, wegetariańskie jedzenie. Jedzenie jest rzeczywiście smakowite i zadowala smaki nie tylko wegetarian.
Czyste powietrze, cisza, wyjątkowa współpraca gospodarzy w tworzeniu dobrej atmosfery sprawiają, że jest to idealne miejsce do pracy i wypoczynku.

Korzystając z Google Maps, wybierz się na spacer po Winnicy.

dav

Zapisz się do naszego newslettera i zawsze bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania. Dane osobowe na stronie internetowej przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności.