25-29 maja 2021, Kazimierz Dolny
Prowadzący: Ryszard Kulik
Grupa: 8-14 osób

Kameralna grupa do 14osób, długie rozmowy o sprawach najwyższej wagi: o dzikości, naturze, o nas samych, o tym kim jesteśmy i jakie jest nasze miejsce na ziemi.

Ten warsztat to jak łyk zimnej wody podczas skwaru.
Poza programem dodatkowo gwarantujemy:
– chwile poza matrixem,
– ciszę, która dotyka serca,
– wspaniałe warunki w ośrodku,
– przepyszne wegetariańskie jedzenie.
– Zgromadzenie Wszystkich Istot.

Wielu z nas żyje w nieustannym pędzie z poczuciem bycia w pułapce i przelewającym się przez palce życiem. Tracimy głęboki kontakt z samym sobą, z innymi oraz otaczającą nas przyrodą. Często powtarzamy, że czas się zatrzymać i rozeznać się w tym, o co tak naprawdę w życiu chodzi. O co nam chodzi?
Warsztat „Odkrywanie Natury” jest zaproszeniem do takiego zatrzymania się i autentycznego spotkania ze sobą, innymi oraz otaczającym światem naturalnym. Natura oznacza jednocześnie głęboką prawdę na nasz temat, ale także podstawową zasadę, na której zbudowana jest rzeczywistość. Przyroda, szczególnie ta dzika jest ważnym nauczycielem ukazującym nam czym jest życie w swej istocie. Odkrywając Naturę mamy okazję uczyć się kim jesteśmy, gdzie jest nasze miejsce i o co chodzi w naszym życiu. To zaś prowadzi do większego spokoju, czyni życie prostszym, a nasze działanie w świecie bardziej umiarkowanym i zrównoważonym.

W czasie warsztatów będziesz miał/a możliwość:
– harmonizować i równoważyć swoje życie na trzech poziomach: kontaktu z sobą, z innymi oraz ze światem,
– rozwijać zaufanie do naturalnego porządku rzeczy,
– uczyć się prostoty życia,
– odkrywać spokój umysłu oparty na akceptacji tego co jest.

Będziemy wędrować po bezdrożach kazimierskich szlaków, ucząc się od drzew, ściółki, potoków, chmur i słońca ważnych rzeczy na swój temat. Będziemy rozwijać własną wrażliwość zmysłową w kontakcie z przyrodą oraz uczyć się uważności każdego kroku. Będziemy odkrywać dzikość wokół nas oraz w nas samych. Będziemy w kręgu dzielić się swoim doświadczeniem prostego i naturalnego życia, by nie zwariować w świecie nastawionym na szybkość, maksymalizowanie przyjemności i konsumpcyjne fajerwerki. Krótko mówiąc będziemy odkrywać to, kim naprawdę jesteśmy w połączeniu z całym światem.

Prowadzący

Ryszard Kulik (1965 r.) – doktor psychologii, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (rekomendacja II st.) Od 26 lat zaangażowany w prowadzenie grup w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów interpersonalnych na procesie, w ramach których wypracował unikatową formułę pracy z grupą.
Ma za sobą ponad 4200 godzin tego rodzaju szkoleń. Poza tym specjalizuje się w prowadzeniu grup w obszarze ekopsychologii i głębokiej ekologii. W tym przypadku wykorzystuje przyrodę i zajęcia w lesie jako źródło głębokiej inspiracji. Jego misją jest towarzyszenie człowiekowi w procesie przekraczania oddzielenia od samego siebie, innych ludzi i przyrody.
Jest autorem książek dotyczących relacji człowiek – natura, w których łączy perspektywę psychologiczną, duchowa i ekologiczną, m.in. „Odkrywanie natury”, „Stąpając mocno po Ziemi”, czy „Człowiek wobec natury”. Współpracuje z takimi organizacjami jak Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Klub Gaja, Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”.
Laureat nagród „Zielony Czek” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz „Dobromir roku 2013” Ekologicznego Kongresu Gospodarczego.
Zapalony rowerzysta i włóczykij; miłośnik dzikości i prostego życia poza głównym nurtem cywilizacji.
Najwięcej o sobie i świecie nauczył się przebywając samotnie w dzikich miejscach oraz śpiąc w lesie, pod gołym niebem.

Plan wyjazdu

środa, dzień pierwszy
15.00 zajęcia popołudniowe
18.00 kolacja
19.30 spotkanie, medytacja, spacer (w zależności od pogody)
21.30 krąg zamykający dzień

czwartek, piątek, sobota
8.00 powitanie słońca, medytacja
8.30 śniadanie
10.00 sesja przedpołudniowa
13.30 obiad
15.00 sesja popołudniowa
18.00 obiadokolacja
19.30 ognisko, medytacja, spacer (w zależności od pogody)
21.30 krąg zamykający dzień

niedziela, dzień ostatni
8.00 powitanie słońca, medytacja
8.30 śniadanie
10.00 sesja przedpołudniowa
13.30 obiad kończący obiad

Koszt

1050 złotych warsztat
plus nocleg i wyżywienie
1090 złotych w dwupokojowym apartamencie trzyosobowym z łazienką.
850 złotych w pokoju dwuosobowym z łazienką.
730 złotych w pokoju dwuosobowym z łazienką, nocleg na dostawce.
1050 złotych w pokoju jednoosobowym z łazienką, o niskim parterze w części podpiwniczonej.

Wyżywienie może być wegetariańskie lub mięsne. W zgłoszeniu proszę podać, którą opcję mamy przygotować.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest OSOBISTE zgłoszenie mailowe potwierdzone równoczesną wpłatą zadatku  
(w rozumieniu art. 394 Kodeksu cywilnego)  w wysokości 500 złotych oraz podanie opcji noclegowej.
Jeśli ma być wystawiona faktura prosimy o równoczesne przysłanie numeru NIP z danymi firmy.

Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: :”Usługa szkoleniowa” + numer NIP, jeśli ma być wystawiona faktura.

Prosimy o nie wpisywanie w tytule przelewu daty czy innych informacji dotyczących adresu zamieszkania, rodzaju warsztatu itp. Te wszystkie informacje prosimy przysłać na e-mail!
WAŻNE! Osoby, które chcą otrzymać fakturę, w przelewie muszą podać numer NIP! Bez tego numeru wystawienie faktury będzie niemożliwe.

numer konta:
Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego
Inteligo PKO BP
50 1020 5558 1111 1355 6440 0058

do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN – PL50 1020 5558 1111 1355 6440 0058
Kod SWIFT – BPKOPLPW

Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
O przyjęciu decyduje kolejność wpłat. Pozostałą kwotę należy zapłacić w dniu warsztatu, u organizatorki obozu, Alicji Chlasta. Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do jednego miesiąca przed zajęciami. Przy rezygnacji po tym terminie wpłata przepada. Przypominamy, iż zgodnie z art. 38 pkt 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta – w tej sytuacji nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość z uwagi na wcześniej już oznaczony termin warsztatu. 

Zachorowanie czy pozytywny test na koronawirusa traktujemy jak inne zdarzenia losowe i z tego powodu nie zwracamy zadatku przy rezygnacji krótszej niż miesiąc przed terminem warsztatu.

Miejsce

Warsztat odbędzie się w przepięknym pensjonacie w Kazimierzu Dolnym, w miejscowości nazywanej „perłą polskiej architektury renesansowej”.

Do dyspozycji mamy pensjonat “Dom na Skarpie” o wysokim standardzie, z pokojami 1, 2, 3 – osobowymi.
Każdy pokój ma łazienkę.
Architektura “Domu na Skarpie”, łączy styl tradycyjny, styl kazimierski z nowoczesnością. Dom położony jest na wzgórzu, które otacza las co daję nam poczucie bycia poza cywilizacją. Położenie oraz czyste, świeże powietrze stanowią dodatkowy atut tego miejsca. Dom znajduję się blisko Rynku Kazimierza (10-15min) spacerkiem. Idealne miejsce do wypoczynku ,które znajduję się blisko natury. Dookoła znajdują się tereny na długie spacery czy wycieczki rowerowe. Piękne trasy spacerowe do Mięćmierza, Kamieniołomów nad Wisłę
W Domu na Skarpie mamy do wynajęcia:
– 2 dwuosobowe pokoje
– 2 trzyosobowe apartamenty z aneksami kuchennymi
– 2 dwuosobowe pokoje o niskim parterze
Do dyspozycji gości mamy wspólny salon z kominkiem, taras wychodzący w głąb ogrodu, bibliotekę, ale również w pełni wyposażoną kuchnię.

dav

Zapisz się do naszego newslettera i zawsze bądź na bieżąco!

[FM_form id="3"]