Nazywam się Alicja Maria Chlasta

Jestem mentorką, coachką oraz trenerką rozwoju osobistego.

Ponad 20 lat temu założyłam Ośrodek Rozwoju Osobistego Alcha,  którego jestem właścicielką. Przez te wszystkie lata zorganizowałam setki warsztatów rozwojowo-psychologicznych: dla ciała, umysłu i ducha. Współpracowało ze mną wiele osób. Część z nich przez krótką chwilę; część związało się z ośrodkiem Alcha przez wiele lat, jak zrobiła to Roshi Małgorzata Braunek, moja Nauczycielka i Mentorka czy Katarzyna Miller, znana pisarka i psycholożka.

Jestem dyplomowaną coachką i mentorką. Ukończyłam renomowane Podyplomowe Studium Coachingu i Mentoringu organizowane przez Laboratorium Psychoedukacji i SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny.

Kilka lat pracowałam jako wolontariuszka w Telefonie Zaufania, gdzie uczestniczyłam w wielu szkoleniach dotyczących problemów społeczno-psychologicznych. W tym czasie ukończyłam również kurs „Kontakt w sytuacji pomagania” w renomowanym Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Kilkanaście lat temu przeszłam szkolenie „Żyć świadomie-Umierać po ludzku”, prowadzone przez Annę Dodziuk i Wojciecha Eichelbergera.

Jestem nauczycielką medytacji. Praktykuję medytację zen od ponad 25 lat wraz z polską grupą buddyjską Kanzeon.  Byłam wieloletnią uczennicą Roshi Małgorzaty Braunek.

Ukończyłam kurs mistrzowski – Siła obecności – z Ekhart’em Tolle. 

Jestem certyfikowaną przewodniczką  Shinrin Yoku oraz Jogi Śmiechu.

Kocham las, naturę i piesze wędrówki.
Pasjonuję się psychologią, duchowością, rozwojem osobistym, głęboką ekologią oraz ochroną ziemi.
Sporo czytam, fotografuję. Jestem laureatką kilku konkursów fotograficznych.

Zawsze przy moim boku jest pies. Obecnie w drodze towarzyszy mi Zula.

Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego, Alicja Chlasta

został założony w 2004 roku.

ZWOLNIJ

W ośrodku zajmujemy się, szeroko pojętym poszukiwaniem jakości  i głębi w życiu. Dzięki osobom współpracującym, wieloletniej pracy i doświadczeniu jesteśmy w czołówce takich miejsc w Polsce.

Propagujemy życie w zgodzie ze swoim wewnętrznym rytmem.

W ośrodku Alcha, od samego początku jego istnienia próbujemy znaleźć sposób, na dotarcie do tego podstawowego doświadczenia, w każdym z nas, które sprawia, że odnajdujemy drogę do siebie, do swojego ciała, serca, do tego kim naprawdę jesteśmy. Zdajemy sobie sprawę, że życie we współczesnym świecie jest trudne głównie ze względu na pośpiech, do którego zewsząd jesteśmy namawiani, a który sprawia, że coraz rzadziej mamy okazję doświadczyć siebie i innych, tutaj i teraz.

Zajęcia w naszym ośrodku stanowią zaproszenie do tego, aby wyrwać się z wiru codziennej gonitwy i zatrzymać się choćby na chwilę.

Pierre Hadot w Filozofii jako ćwiczeniu duchowym pisze:

„W starożytności filozofia była ćwiczeniem każdej chwili. Zachęcała do skupienia się na każdym momencie życia, do uświadomienia sobie nieskończonej wartości każdej chwili bieżącej, gdy ją przenieść w wymiar kosmosu. Podczas gdy człowiek pospolity utracił kontakt ze światem i postrzega świat nie jako świat, lecz jako środek służący do zaspokojenia jego pragnień, duchowi mędrca wciąż towarzyszy Całość”.
Zapraszamy, za przykładem mędrca, do wspólnej próby uchwycenia tej Całości oraz siebie w jej kontekście.

W ośrodku organizujemy warsztaty, spotkania i kursy o różnej tematyce. Są to warsztaty jogi, warsztaty psychoterapeutyczne, medytacje, obozy wyjazdowe, wakacyjne….
Siedziba Ośrodka znajduje się na warszawskiej Starówce, ale warsztaty odbywają się również w innych miejscach w Warszawie. Organizujemy również wiele spotkań wyjazdowych na Suwalszczyźnie, w Puszczy Białowieskiej. Jednak naszym głównym i ukochanym miejscem na spotkania jest Kazimierz Dolny.

Zapisz się do naszego newslettera i zawsze bądź na bieżąco!

[FM_form id="3"]