Terminy:
4 listopada 2023, godz. 18.00-20.30
Miejsce: on-line
Prowadząca: Alicja Chlasta
Koszt: 150 złotych

Zapraszam do udziału w kursie medytacji w stylu zen. O czym będzie warsztat? Najprościej mówiąc, o tym jak wyjść z głowy i wrócić do ŹRÓDŁA, do tego podstawowego doświadczenia, w którym naprawdę widzimy i wiemy kim jesteśmy; poza nawykami, wiedzą, stereotypami, zamętem i nieustannym hałasem, który wytwarzamy.

Większość naszej życiowej energii pochłania myślenie, projektowanie, zabezpieczanie się. Zwłaszcza w tych dziwnych czasach, które nastały, nasz racjonalny umysł stał się kłębowiskiem niepokoju i lęku.

„Medytacja prosi, byś wyszedł poza swą głowę i udał się do podstawowego ŹRÓDŁA…
Nie jest tak, że w medytacji nie zdajesz sobie sprawy z używania energii za pomocą głowy, ale jeśli głowa zużywa całą energię, nigdy nie staniesz się świadom swojej wieczności, swojego źródła.

Nigdy nie doświadczysz tego, co to znaczy być jednością ze WSZYSTKIM.

Stan, gdy energia jest w samym centrum, pulsuje, nie krąży ani w głowie, ani w sercu, lecz znajduje się u swego ŹRÓDŁA, skąd czerpie ją serce i głowa, pulsując w samym ŹRÓDLE – to jest właśnie właściwe znaczenie medytacji.

Medytacja oznacza po prostu siedzenie u ŹRÓDŁĄ, w ciszy, dzięki czemu rodzi się ogromna siła, zaś energia przemienia się w światło i miłość, w większą miłość, współczucie, twórczą inwencję. Może ona przyjąć wiele form. Najpierw musisz jednak nauczyć się bycia u ŹRÓDŁA. To ono zadecyduje jak wykorzystać twoje możliwości. W pobliżu ŹRÓDŁA możesz się odprężyć – ono wskaże ci twój największy potencjał”. OSHO

Praktykowanie medytacji daje szansę uwolnienia się od nadmiaru pomieszanych myśli, emocji i lęków. Daje poczucie naturalności, pełnej aprobaty poprzez zrozumienie. Pomaga stawać się prostymi ludźmi, którzy nie udają, że są kimś innym, gdy kochają, to kochają, gdy się boją, to się boją, gdy płaczą, to płaczą. Dzięki temu medytacja pozwala odkryć prawdziwy spokój w sobie.

„Medytowanie oznacza w gruncie rzeczy uzyskiwanie świadomości samego siebie. To niełatwe, ponieważ umysł jest ze swej natury niespokojny, czasem  gwałtowny, rozprasza się, więc podejmowanie prób, żeby nie myślał, to tak, „jakby chcieć schwytać wiatr i pokierować go tam, gdzie się chce” – mówią upaniszady.

A jednak zdolność koncentracji, przywrócenia umysłu samemu sobie zdawała mi się kwestią woli, siły charakteru, czymś, w co warto było zaangażować wysiłek, ponieważ kontrolowanie własnego umysłu oznacza w ostatecznym rozrachunku kontrolowanie swojego życia.

Umysł jest zaczątkiem wszystkich problemów człowieka, ale także miejscem, gdzie się je rozwiązuje. Umysł to ukryty skarb, po którym przechadzamy się codziennie, nie zdając sobie sprawy z jego wartości. Chodzi tylko o to, żeby wejść w jego posiadanie, żeby nad nim zapanować i uczyć się, aby robić wszystko świadomie, a nie coraz bardziej nieuważnie. ” 
– Nic nie zdarza się przypadkiem,  Tiziano  Terzani

Podczas warsztatu dowiemy się czym jest medytacja zen, skąd wywodzi się oraz jak mamy praktykować, aby medytacja była skuteczna.

Prowadząca: Alicja Chlasta

Jestem mentorką, coachką oraz trenerką rozwoju osobistego.

Ponad 20 lat temu założyłam Ośrodek Rozwoju Osobistego Alcha,  którego jestem właścicielką. Przez te wszystkie lata zorganizowałam setki warsztatów rozwojowo-psychologicznych: dla ciała, umysłu i ducha. Współpracowało ze mną wiele osób. Część z nich przez krótką chwilę; część związało się z ośrodkiem Alcha przez wiele lat, jak zrobiła to Roshi Małgorzata Braunek, moja Nauczycielka i Mentorka czy Katarzyna Miller, znana pisarka i psycholożka.

Jestem dyplomowaną coachką i mentorką. Ukończyłam Podyplomowe Studium Coachingu i Mentoringu organizowane przez Laboratorium Psychoedukacji i SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny.

Kilka lat pracowałam jako wolontariuszka w Telefonie Zaufania, gdzie uczestniczyłam w wielu szkoleniach dotyczących problemów społeczno-psychologicznych. W tym czasie ukończyłam również kurs „Kontakt w sytuacji pomagania” w renomowanym Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Kilkanaście lat temu przeszłam szkolenie „Żyć świadomie-Umierać po ludzku”, prowadzone przez Annę Dodziuk i
Wojciecha Eichelbergera.

Jestem nauczycielką medytacji. Praktykuję medytację zen od ponad 25 lat wraz z polską grupą buddyjską Kanzeon. Byłam wieloletnią uczennicą Roshi Małgorzaty Braunek.

Ukończyłam kurs mistrzowski – Siła obecności – z Ekhart’em Tolle.

Jestem certyfikowaną przewodniczką  Shinrin Yoku.

Jestem też instruktorką Jogi Śmiechu.

Kocham las, naturę i piesze wędrówki.
Pasjonuję się psychologią, duchowością, rozwojem osobistym, głęboką ekologią oraz ochroną ziemi.
Sporo czytam, fotografuję. Jestem laureatką kilku konkursów fotograficznych.

Zawsze przy moim boku jest pies. Obecnie w drodze towarzyszy mi Zula.

Koszt warsztatu:  150 złotych.

Warunkiem uczestnictwa jest OSOBISTE zgłoszenie mailowe potwierdzone opłatą warsztatu w wysokości 150 złotych oraz przysłanie aktualnego numeru telefonu kontaktowego. 
Jeśli ma być wystawiona faktura proszę o równoczesne przysłanie numeru NIP z danymi firmy. 
Wpłatę należy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: usługa szkoleniowa.

numer konta:
Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego, Alicja Chlasta
Santander
70109027760000000153562649

do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN – PL70109027760000000153562649
Kod SWIFT WBKPPLPP

Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do 7 dni przed zajęciami. Przy rezygnacji po tym terminie wpłata za warsztat przepada. Przypominam, iż zgodnie z art. 38 pkt 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta – w tej sytuacji nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość z uwagi na wcześniej już oznaczony termin warsztatu. 


Zapisz się do naszego newslettera i zawsze bądź na bieżąco!

[FM_form id="3"]