21-25 lipca 2021, Kazimierz Dolny
Prowadzące: Danuta Stańczyk (joga, pranayama), Alicja Chlasta (medytacja)
Grupa: maksymalnie 14 osób.

LAST MINUTE: 500 złotych koszt warsztatu + pobyt! Mamy 2 miejsca w tej ofercie.

Zapraszamy Was do udziału w bardzo kameralnym warsztacie jogi, który odbędzie się w cudownym Kazimierzu Dolnym.
Warsztat będzie dostosowany do wymogów związanych z koronawirusem.

Pensjonat Winnica, w którym odbędzie się warsztat.

W programie wyjazdu znajdziecie!

• Warsztat jogi według Metody Iyengara.
„Nie potrzeba szukać wolności w odległych krainach, ponieważ istnieje ona w Twoim własnym ciele, sercu, umyśle i duszy. Oświecające wyzwolenie, wolność, czysta i nieskażona szczęśliwość czekają na Ciebie, lecz aby to odkryć, musisz podjąć decyzję, by wyruszyć w Wewnętrzną Podróż.”
B.K.S. Iyengar „Joga światłem życia”

Dlaczego joga? Niektórzy mogą wręcz zapytać, czym jest joga? Dla każdego z nas, osób praktykujących, joga będzie czymś zupełnie innym, bo jesteśmy różni i wyjątkowi, każdy na swój sposób. Ogólnie można by rzec, że joga jest drogą do siebie. Jest to stwierdzenie tyleż górnolotne co prawdziwie głębokie. To proces, który raz rozpoczęty, nigdy się nie kończy, Praktyka jogi daje nam możliwość samopoznania, samodoskonalenia, a w końcu samouzdrawiania. Procesy te dzieją się na różnych poziomach, ciała, emocji, umysłu i duszy, bo wszystko to składa się na „człowieka”, na to kim jesteśmy.
Metoda Iyengara wyróżnia duża precyzja w działaniu. Kładziemy duży nacisk na wartości terapeutyczne asan. To nasz guruji, B.K.S. Iyengar, jako pierwszy wprowadził do praktyki pomoce jogowe (wałki, cegiełki, paski itd.), żeby móc dotrzeć do każdego praktykującego z terapią, jaką niosą ze sobą asany, niezależnie od zakresu możliwości i kondycji fizycznej, niezależnie od wieku, płci i ogólnej sprawności. Dzięki użyciu pomocy jogowych, joga stała się dostępna dla wszystkich. Guriji, sam będąc bardzo schorowanym dzieckiem, doskonale wiedział na czym polega proces samouzdrawiania jogą. Całym swoim życiem i nauczaniem dawał temu żywe świadectwo.

• Ćwiczenia oddechowe, pranayama.
Oddech jest bardzo ważną częścią zdrowego życia, oddech jest przejawem energii w ciele, jeśli kontrolujesz oddech, kontrolujesz swoja siłę życiową. Oddech w jodze nazywa się pranayamą; dzięki nim utrzymuje się świadomość w równowadze. Tylko ten kto praktykuje oddychanie/praynayamę może doświadczyć prawdziwego znaczenia miłości i pokoju.

• Medytacja
Medytacje praktykuje się, aby odzyskać kontrolę nad emocjami, zapanować nad myślami oraz zwiększyć świadomość, harmonię i porządek w codziennym życiu. Medytacja zmniejsza działanie stresu, rozbudza kreatywność i inteligencje. Praktykowana regularnie pomaga usunąć symptomy negatywnych emocji, które mają negatywne oddziaływanie na poszczególne organy w naszym ciele. Regularna medytacja sprawia, że jesteśmy zdrowsi, szczęśliwsi i wolniej starzejemy się.

Prowadzące

Danuta Stańczyk

Danuta Stańczyk, certyfikowana nauczycielka jogi Iyengara, z wykształcenia biolożka. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka zwierząt, natury i holistycznego spojrzenia na świat. Swoją przygodę z jogą zaczęła ponad piętnaście lat temu w Londynie, gdzie mieszkała przez  kilkanaście lat. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, na tyle intensywna i trwała, że po latach praktyki własnej, postanowiła ukończyć kurs nauczyciela jogi metodą Iyengara, żeby móc przekazać zdobytą wiedzę i podzielić się swoim doświadczeniem. Przez te wszystkie lata była związana z Instytutem Jogi Iyengara w południowo-wschodnim Londynie (Iyengar Yoga Institute of South London – IYISL).

Swoją praktykę doskonaliła pod wnikliwym okiem Glenys Shepherd, właścicielki instytutu i wyjątkowej nauczycielki tej metody, która przez dekady swoje nauki pobierała bezpośrednio u B.K.S. Iyengara w Punie (Indie).

Wieloletnia członkini Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Wielkiej Brytanii. Od 2015 roku również członkini Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Trzyletnie szkolenie na nauczyciela jogi przechodziła pod okiem największych autorytetów w tej dziedzinie na terenie Wielkiej Brytanii – Jayne Orton i Sheili Haswell. Od 2013 roku, przez dwa lata, pracowała jako certyfikowana nauczycielka jogi w swoim ukochanym instytucie w Londynie.

W kwietniu 2015 roku wróciła do Polski, żeby osiedlić się w małej, podlaskiej wsi – Dawidowicze. W tygodniu, prowadzi zajęcia jogi w Białymstoku i Bielsku Podlaskim. Cyklicznie, raz w miesiącu organizuje dni jogi w Białymstoku. Od czterech lat, prowadzi również charytatywnie cotygodniowe sesje jogi dla mieszkańców swojej wsi. Od wielu lat uczestniczy w corocznych konwencjach jogi, początkowo na terenie Wielkiej Brytanii, a odkąd mieszka w Polsce, na terenie kraju.  Metoda Iyengara jest jej wielką pasją.

Jej sesje są prowadzone z dużym profesjonalizmem, w bardzo przyjaznej atmosferze a asany są dopasowywane, w miarę możliwości, do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników.

Alicja Chlasta

Założycielka Ośrodka Rozwoju Osobistego Alcha.
Kilka lat pracowała jako wolontariuszka w Telefonie Zaufania, gdzie uczestniczyła w wielu szkoleniach dotyczących problemów społeczno-psychologicznych.
W tym czasie ukończyła również kurs „Kontakt w sytuacji pomagania” w Laboratorium Psychoedukacji
w Warszawie.
Przeszła szkolenie dla liderów lokalnych w ramach projektu: Żyć świadomie-Umierać po ludzku.
Jest certyfikowaną liderką jogi śmiechu.

Kocha śpiewokrzyk, Suwalszczyznę, kino, piesze wędrówki.
Pasjonuje się psychologią, duchowością, rozwojem osobistym, głęboką ekologią oraz ochroną środowiska.
Sporo czyta, fotografuje. Jest laureatką kilku konkursów fotograficznych.
Praktykuje medytację zen od ponad 20 lat.
Prowadzi blog – Alcha pisze.

PLAN WYJAZDU

środa
19:00 kolacja
20:00 spotkanie organizacyjne
20.30 relaksacyjna sesja jogi

czwartek/piątek/sobota
8.00-9.30 aktywna sesja jogi, zajęcia z Daną
9.30 śniadanie
czas wolny, (w piątek, godz.11-13 zwiedzanie Kazimierza)
13:30 obiad
16.00 – 19.00 relaksacyjna sesja jogi + pranayama, zajęcia z Daną
19.00 kolacja
20.30 medytacja z Alicją

niedziela
8.00-9.30 aktywna sesja jogi, zajęcia z Daną
9.30 śniadanie
10.30 jeszcze trochę jogi na zakończenie, podsumowanie
13.30 obiad kończący wyjazd

KOSZT WYJAZDU

LAST MINUTE: 500 złotych koszt warsztatu + pobyt! Mamy 2 miejsca w tej ofercie.
780 złotych warsztaty + 800 złotych, wyżywienie i noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką.
780 złotych warsztaty + 720 złotych, wyżywienie i noclegi w pokojach trzyosobowych z łazienką.
780 złotych warsztaty + 1000 złotych, wyżywienie i nocleg w apartamencie z salonikiem, z 2 pokojami jednoosobowymi ze wspólną łazienką.
780 złotych warsztaty + 1200 złotych, wyżywienie i noclegi w pokoju jednoosobowym z łazienką.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest OSOBISTE zgłoszenie mailowe potwierdzone równoczesną wpłatą zadatku  
(w rozumieniu art. 394 Kodeksu cywilnego)  w wysokości 300 złotych oraz podanie opcji noclegowej.
Jeśli ma być wystawiona faktura prosimy o równoczesne przysłanie numeru NIP z danymi firmy.

Wpłaty prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: :”Usługa szkoleniowa” + numer NIP, jeśli ma być wystawiona faktura.

Prosimy o nie wpisywanie w tytule przelewu daty czy innych informacji dotyczących adresu zamieszkania, rodzaju warsztatu itp. Te wszystkie informacje prosimy przysłać na e-mail!
WAŻNE! Osoby, które chcą otrzymać fakturę, w przelewie muszą podać numer NIP! Bez tego numeru wystawienie faktury będzie niemożliwe.

numer konta:
Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego
Inteligo PKO BP
50 1020 5558 1111 1355 6440 0058

do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN – PL50 1020 5558 1111 1355 6440 0058
Kod SWIFT – BPKOPLPW

Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
O przyjęciu decyduje kolejność wpłat. Pozostałą kwotę należy zapłacić w dniu warsztatu, u organizatorki obozu, Alicji Chlasta. Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do jednego miesiąca przed zajęciami. Przy rezygnacji po tym terminie wpłata przepada. Przypominamy, iż zgodnie z art. 38 pkt 12 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta – w tej sytuacji nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość z uwagi na wcześniej już oznaczony termin warsztatu. 

Zachorowanie czy pozytywny test na koronawirusa traktujemy jak inne zdarzenia losowe i z tego powodu nie zwracamy zadatku przy rezygnacji krótszej niż miesiąc przed terminem warsztatu

MIEJSCE

Warsztat odbędzie się w przepięknym pensjonacie w Kazimierzu Dolnym, w miejscowości nazywanej „perłą polskiej architektury renesansowej”.

Do dyspozycji mamy dom o wysokim standardzie, z pokojami 1 lub 2 osobowymi. Każdy pokój ma łazienkę.
Dodatkowym walorem miejsca jest duża sala do ćwiczeń w pomieszczeniu specjalnie do tego przystosowanym, w kształcie koła, z drewnianymi podłogami i ścianą z dużym oknem.
Dom położony jest w bardzo malowniczym miejscu, w Kazimierskim Parku Krajobrazowym. Około 5 minut drogi od pensjonatu zaczyna się baśniowy Korzeniowy Dół, cel większości wycieczek turystycznych z Kazimierza Dolnego. Dla nas jest to wspaniałe miejsce do spacerów w przerwach pomiędzy zajęciami.
Gospodarze zapewniają wyśmienitą kuchnię oraz zdrowe, wegetariańskie jedzenie. Jedzenie jest rzeczywiście smakowite i zadowala smaki nie tylko wegetarian.
Czyste powietrze, cisza, wyjątkowa współpraca gospodarzy w tworzeniu dobrej atmosfery sprawiają, że jest to idealne miejsce do pracy i wypoczynku.

Korzystając z Google Maps, wybierz się na spacer po Winnicy.

Zapisz się do naszego newslettera i zawsze bądź na bieżąco!

[FM_form id="3"]