17-22 sierpnia 2021, Kazimierz Dolny. LISTA ZAMKNIĘTA!
Prowadzący: dr Partap Chauhan, Danuta Stańczyk, Elżbieta Żuk-Widmańska, Alicja Chlasta
Program warsztatu ułożyliśmy tak, by swoim zakresem obejmował wszystkie aspekty dbania o siebie, czyli dbanie o swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie.
W PROGRAMIE ZNAJDZIECIE:
• Kilka dni z jogą, która dopieści nasze ciała, porozciąga je i sprawi, że poczujemy radość z tego, że je mamy, że jesteśmy.
Będziemy ćwiczyli w duchu metody jogi Iyengara, pod opieką Danuty Stańczyk.
• Kilka prostych sposobów naturalnego dbania o siebie, które zaczerpnięte są z ajurwedy.
Dowiecie się jak dieta ajurwedyjska może sprawić, że wasze ciało będzie piękne, a umysł zrównoważony.
Powiemy o kuracji odmładzającej, o oczyszczaniu, nawilżaniu i regeneracji skóry z zastosowaniem naturalnych kosmetyków oraz jak dbać o włosy. Powiemy jak poprzez zdrowe nawyki osiągnąć piękno na poziomie ciała, umysłu i ducha. Dowiecie się o ajurwedyjskim porządku dnia, którego przestrzeganie jest według ajurwedy gwarantem zdrowia i urody; zasadach spożywania posiłków oraz jak w domu oczyścić organizm.
• Kilka fajnych i zdrowych przepisów.
Podczas wyjazdu będzie czas na wspólne gotowanie potraw, które pomogą Wam oczyścić, wzmocnić i dzięki jedzeniu, poprawić kondycję i piękno ciała.
• Kilka relaksujących masaży do samodzielnego wykonania w domu.
Świadomy, pełen dobrej energii masaż jest jednym z najbardziej potężnych sposobów przekazywania i wzmacniania między ludźmi pozytywnych uczuć. Znany jest leczniczy wpływ dotyku i jego zbawienne działanie na nasz układ odpornościowy i kondycję psychiczną. Jest to jeden z najskuteczniejszych antydepresantów. Nauczymy się automasażu twarzy i ciała oraz masażu głowy i dłoni.
• Kilka ćwiczeń oddechowych, pranayama.
Oddech jest bardzo ważną częścią zdrowego życia, oddech jest przejawem energii w ciele, jeśli kontrolujesz oddech, kontrolujesz swoja siłę życiową. Oddechy w ajurwedazie nazywa się pranayama, dzięki nim utrzymuje się świadomość w równowadze. Tylko ten kto praktykuje oddychanie/praynayamę może doświadczyć prawdziwego znaczenia miłości i pokoju.
• Kilka minut medytacji każdego dnia.
Medytacje praktykuje się, aby odzyskać kontrolę nad emocjami, zapanować nad myślami oraz zwiększyć świadomość, harmonię i porządek w codziennym życiu. Medytacja zmniejsza działanie stresu, rozbudza kreatywność i inteligencje. Praktykowana regularnie pomaga usunąć symptomy negatywnych emocji, które mają negatywne oddziaływanie na poszczególne organy w naszym ciele. Regularna medytacja sprawia, że jesteśmy zdrowsi, szczęśliwsi i wolniej starzejemy się.
UWAGA! W związku z koronawirusem i wzajemnym bezpieczeństwem, od wszystkich uczestników wymagamy, by dzień przed przyjazdem lub w dniu przyjazdu wykonali u siebie test antygenowy, jakościowy z nosogardzieli.
Test ten wykonacie w najbliższym laboratorium. Wynik testu musicie przywieźć ze sobą!
Osoby z pozytywnym wynikiem zostają w domu.
Proszę, umówcie się na test trochę wcześniej, gdyż niektóre laboratoria mają kolejki.
Przykro nam, że wymagamy od Was tego dodatkowego wysiłku, ale jest to niezbędne byście czuli się bezpiecznie. Powyższe nie dotyczy osób już dwukrotnie zaszczepionych, o ile od drugiego szczepienia minęły już 2 tygodnie.
Osoby, które są zaszczepione, przywożą certyfikat szczepienia.
Prowadzący

Dr Partap Chauhan, BAMS Ayurvedacharya – jest jednym z niewielu ekspertów od ajurwedy, który studiował, a obecnie praktykuje ajurwedę w jej oryginalnej formie. Po ukończeniu medycyny ajurwedyjskiej na Uniwersytecie w Delhi przez pięć lat studiował ajurwedę i farmację u Vaidya Nanak Chand Sharma w Kaya Maya Ayurvedic Hospital.
Dr Chauhan jest autorem, nauczycielem, mówcą i najwięcej podróżującym po świecie lekarzem ajurwedyjskim. Ma ogromny wkład w propagowanie ajurwedy na świecie związany jest z wieloma Międzynarodowymi Ajurwedyjskimi Instytucjami i Uniwersytetami.
W 1992 roku, Dr Partap Chauhan założył aptekę i klinikę Jiva Ayurveda w Faridabad, mieście położonym na południe od Delhi. Od tego czasu praktykuje ajurwedę, lecząc chroniczne chorych, specjalizuje się w chorobach uznawanych za nie uleczalne. Jest ekspertem w dziedzinie oryginalnych leków ajurwedyjskich włączając w to rasa shastra oraz nauczania ajurwedy w jej najczystszej formie. Jego marzeniem jest aby ajurweda zagościła w każdym domu tak aby na świecie zapanowało zdrowie, szczęście i pokój.
Klinika założona w 1992 roku przeistoczyła się w prężnie działający Instytut Jiva Ayurveda działający na wielu płaszczyznach jak; produkcja leków ziołowych, organizacja i uczestnictwo w międzynarodowych seminariach, organizacja kursów i szkoleń zakresu ajurwedy, publikowanie książek i DVD o tematyce ajurwedyjskiej, centrum Tele medyczne, kliniki ajurwedyjskie w Indiach i poza granicami, organizacja wyjazdów ajurwedyjskich dla najbiedniejszych, pierwsza i najbardziej popularna strona internetowa dotycząca ajurwedy www.jiva.com. Dr Partap Chauhan odwiedził ponad 40 krajów, między innymi Wielką Brytanię, Francję, Danię, Szwecję, USA, Niemcy, Rosję, Estonię, Czechy, Szwajcarię, Japonię, Chorwację, Finlandię, Polskę i Węgry.

Ajurwedą zajmuje się od 2004 roku. Wiedzy i masaży ajurwedyjskich uczyła się w Instytucie Jiva Ayurveda w Indiach, Faridabad pod kierunkiem Doktora Partapa Chauhana. Ukończyła szkolenie w zakresie “Ayurvedic Massage and Treatment”, “Ayurveda and Rejuvenation” , ” Ayurvedic cooking and life style”.
W School of Ayurveda and Pancha Karma w Kanoor, Kerala ukończyła kurs z zakresu masaży ajurwedyjskich “Ayurvedic body work” .
Brała udział w warsztacie “Ajurweda a świadomość ciała” prowadzonym przez Donalda Van Howtena.
Prowadzi warsztaty kulinarne uczące przygotowywania posiłków według zasad ajurwedy oraz uczy kobiety jak dbać o siebie stosując metody naturalne.
Ogromną satysfakcję sprawia jej kiedy po zabiegach czy warsztatach kobiety przychodzą i mówią “Ela to działa”.

Danuta Stańczyk, certyfikowana nauczycielka jogi Iyengara, z wykształcenia biolożka. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka zwierząt, natury i holistycznego spojrzenia na świat. Swoją przygodę z jogą zaczęła ponad piętnaście lat temu w Londynie, gdzie mieszkała przez kilkanaście lat. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, na tyle intensywna i trwała, że po latach praktyki własnej, postanowiła ukończyć kurs nauczyciela jogi metodą Iyengara, żeby móc przekazać zdobytą wiedzę i podzielić się swoim doświadczeniem. Przez te wszystkie lata była związana z Instytutem Jogi Iyengara w południowo-wschodnim Londynie (Iyengar Yoga Institute of South London – IYISL).
Swoją praktykę doskonaliła pod wnikliwym okiem Glenys Shepherd, właścicielki instytutu i wyjątkowej nauczycielki tej metody, która przez dekady swoje nauki pobierała bezpośrednio u B.K.S. Iyengara w Punie (Indie).
Wieloletnia członkini Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Wielkiej Brytanii. Od 2015 roku również członkini Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.
Trzyletnie szkolenie na nauczyciela jogi przechodziła pod okiem największych autorytetów w tej dziedzinie na terenie Wielkiej Brytanii – Jayne Orton i Sheili Haswell. Od 2013 roku, przez dwa lata, pracowała jako certyfikowana nauczycielka jogi w swoim ukochanym instytucie w Londynie.
W kwietniu 2015 roku wróciła do Polski, żeby osiedlić się w małej, podlaskiej wsi – Dawidowicze. W tygodniu, prowadzi zajęcia jogi w Białymstoku i Bielsku Podlaskim. Cyklicznie, raz w miesiącu organizuje dni jogi w Białymstoku. Od czterech lat, prowadzi również charytatywnie cotygodniowe sesje jogi dla mieszkańców swojej wsi. Od wielu lat uczestniczy w corocznych konwencjach jogi, początkowo na terenie Wielkiej Brytanii, a odkąd mieszka w Polsce, na terenie kraju. Metoda Iyengara jest jej wielką pasją.
Jej sesje są prowadzone z dużym profesjonalizmem, w bardzo przyjaznej atmosferze a asany są dopasowywane, w miarę możliwości, do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników.

Założycielka Ośrodka Rozwoju Osobistego Alcha.
Kilka lat pracowała jako wolontariuszka w Telefonie Zaufania, gdzie uczestniczyła w wielu szkoleniach dotyczących problemów społeczno-psychologicznych.
W tym czasie ukończyła również kurs „Kontakt w sytuacji pomagania” w Laboratorium Psychoedukacji
w Warszawie.
Przeszła szkolenie dla liderów lokalnych w ramach projektu: Żyć świadomie-Umierać po ludzku.
Jest certyfikowaną liderką jogi śmiechu.
Kocha śpiewokrzyk, Suwalszczyznę, kino, piesze wędrówki.
Pasjonuje się psychologią, duchowością, rozwojem osobistym, głęboką ekologią oraz ochroną środowiska.
Sporo czyta, fotografuje. Jest laureatką kilku konkursów fotograficznych.
Praktykuje medytację zen od ponad 20 lat.
PLAN WYJAZDU
wtorek
19:00 kolacja
20:00 spotkanie organizacyjne
środa
8.00 Powitanie Słońca, zajęcia z Daną
9.00 śniadanie
10.00 – 13.30 Spotkanie on-line z dr Partapem Chauhan, warsztat będzie tłumaczony na język polski + rozmowa w grupie
13:30 obiad
16.30 – 18.30 Joga i pranayama, zajęcia z Daną
19.00 kolacja
20.30 medytacja, zajęcia z Alicją
czwartek
8.00 Powitanie Słońca, zajęcia z Daną
9.00 śniadanie
10.00 – 13.30 Bądź piękna jak Maharani; zajęcia z Elą
13:30 obiad
16.30 – 18.30 Joga i pranayama, zajęcia z Daną
19.00 kolacja
20.30 medytacja, zajęcia z Alicją
piątek
8.00 Powitanie Słońca, zajęcia z Daną
9.00 śniadanie
10.00 – 13.30 warsztat kulinarny, gotujemy smacznie, radośnie i zdrowo; zajęcia z Elą
13:30 obiad
14:30 zwiedzanie Kazimierza Dolnego
16.30 – 18.30 Joga i pranayama, zajęcia z Daną
19.00 kolacja
20.30 medytacja, zajęcia z Alicją
sobota
8.00 Powitanie Słońca, zajęcia z Daną
9.00 śniadanie
10.00 – 13.30 nauka automasażu twarzy i ciała oraz masażu głowy i dłoni, zajęcia z Elą
13:30 obiad
16.30 – 18.30 Joga i pranayama, zajęcia z Daną
19.00 kolacja
20.30 medytacja, zajęcia z Alicją
niedziela
8.00 Powitanie Słońca, zajęcia z Daną
9.00 śniadanie
10.00 – 12.00 spotkanie kończące warsztat, podsumowania, pytania, dokańczania i wszystko to, co jest potrzebne, aby wyjechać w poczucie radości i zamkniętej całości. 🙂
13.00 obiad kończący wakacyjny wyjazd
KOSZT WYJAZDU
850 złotych koszt warsztatu
plus koszt noclegów i wyżywienia zgodnie z wybraną opcją:
1000 złotych, pokój dwuosobowy z łazienką.
900 złotych, pokój trzyosobowy z łazienką.
W roku 2021 koszt pobytu może nieznacznie ulec zmianie.
Warunkiem uczestnictwa jest OSOBISTE zgłoszenie mailowe potwierdzone wpłatą zadatku za warsztat w wysokości 400 złotych oraz przysłanie aktualnego numeru telefonu kontaktowego.
Jeśli ma być wystawiona faktura prosimy o równoczesne przysłanie numeru NIP z danymi firmy.
Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: „usługa szkoleniowa”.
Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego
Inteligo PKO BP
50 1020 5558 1111 1355 6440 0058
do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN – PL50 1020 5558 1111 1355 6440 0058
Kod SWIFT – BPKOPLPW
Prosimy o nie dopisywanie w tytule przelewu daty czy innych informacji dotyczących adresu zamieszkania, rodzaju warsztatu itp. Te wszystkie informacje prosimy przysłać na e-mail!
WAŻNE! Osoby, które chcą otrzymać fakturę, w przelewie muszą podać numer NIP! Bez tego numeru wystawienie faktury będzie niemożliwe.
Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
Swój udział wraz z wpłatą można wycofać lub przenieść na inny termin, do jednego miesiąca przed zajęciami. Po tym terminie wpłata przepada. Zachorowanie czy pozytywny test na koronawirusa traktujemy jak inne zdarzenia losowe i z tego powodu nie zwracamy zadatku przy rezygnacji krótszej niż miesiąc przed terminem warsztatu.
MIEJSCE
Warsztat odbędzie się w przepięknym pensjonacie w Kazimierzu Dolnym, w miejscowości nazywanej „perłą polskiej architektury renesansowej”.




Do dyspozycji mamy dom o wysokim standardzie, z pokojami 2 –3 osobowymi. Każdy pokój ma łazienkę.
Dodatkowym walorem miejsca jest duża sala do ćwiczeń w pomieszczeniu specjalnie do tego przystosowanym, w kształcie koła, z drewnianymi podłogami i ścianą z dużym oknem.
Dom położony jest w bardzo malowniczym miejscu, w Kazimierskim Parku Krajobrazowym. Około 5 minut drogi od pensjonatu zaczyna się baśniowy Korzeniowy Dół, cel większości wycieczek turystycznych z Kazimierza Dolnego. Dla nas jest to wspaniałe miejsce do spacerów w przerwach pomiędzy zajęciami.
Gospodarze zapewniają wyśmienitą kuchnię oraz zdrowe, wegetariańskie jedzenie. Jedzenie jest rzeczywiście smakowite i zadowala smaki nie tylko wegetarian.
Czyste powietrze, cisza, wyjątkowa współpraca gospodarzy w tworzeniu dobrej atmosfery sprawiają, że jest to idealne miejsce do pracy i wypoczynku.
Korzystając z Google Maps, wybierz się na spacer po Winnicy.