Danuta Stańczyk, certyfikowana nauczycielka jogi Iyengara, z wykształcenia biolożka. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka zwierząt, natury i holistycznego spojrzenia na świat. Swoją przygodę z jogą zaczęła ponad piętnaście lat temu w Londynie, gdzie mieszkała przez  kilkanaście lat. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, na tyle intensywna i trwała, że po latach praktyki własnej, postanowiła ukończyć kurs nauczyciela jogi metodą Iyengara, żeby móc przekazać zdobytą wiedzę i podzielić się swoim doświadczeniem. Przez te wszystkie lata była związana z Instytutem Jogi Iyengara w południowo-wschodnim Londynie (Iyengar Yoga Institute of South London – IYISL).

Swoją praktykę doskonaliła pod wnikliwym okiem Glenys Shepherd, właścicielki instytutu i wyjątkowej nauczycielki tej metody, która przez dekady swoje nauki pobierała bezpośrednio u B.K.S. Iyengara w Punie (Indie).

Wieloletnia członkini Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Wielkiej Brytanii. Od 2015 roku również członkini Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Trzyletnie szkolenie na nauczyciela jogi przechodziła pod okiem największych autorytetów w tej dziedzinie na terenie Wielkiej Brytanii – Jayne Orton i Sheili Haswell. Od 2013 roku, przez dwa lata, pracowała jako certyfikowana nauczycielka jogi w swoim ukochanym instytucie w Londynie.

W kwietniu 2015 roku wróciła do Polski, żeby osiedlić się w małej, podlaskiej wsi – Dawidowicze. W tygodniu, prowadzi zajęcia jogi w Białymstoku i Bielsku Podlaskim. Cyklicznie, raz w miesiącu organizuje dni jogi w Białymstoku. Od czterech lat, prowadzi również charytatywnie cotygodniowe sesje jogi dla mieszkańców swojej wsi. Od wielu lat uczestniczy w corocznych konwencjach jogi, początkowo na terenie Wielkiej Brytanii, a odkąd mieszka w Polsce, na terenie kraju.  Metoda Iyengara jest jej wielką pasją.

Jej sesje są prowadzone z dużym profesjonalizmem, w bardzo przyjaznej atmosferze a asany są dopasowywane, w miarę możliwości, do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników.

W ośrodku Alcha prowadzi wyjazdowe zajęcia Jogi, które odbywają się w Kazimierzu Dolnym.

Zapisz się do naszego newslettera i zawsze bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania. Dane osobowe na stronie internetowej przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności.