Warsztat on-line „Czas na oddech” z Małgosią Perkowską.

Zajęcia odbędą się w środy, 27 maja oraz 3 czerwca 2020 roku, w godzinach 18.00-20.30
(2 części, każda po 2,5 godziny).

Autorski program oparty jest na wieloletnim doświadczeniu praktyki jogi i pracy z oddechem.

Badania naukowe podkreślają dobroczynne dla zdrowia fizycznego i psychicznego skutki wynikające z praktykowania świadomego oddechu.
Zapraszamy osoby chcące poprawić jakość swojego życia, nauczyć się radzenia sobie ze stresem i panowania nad emocjami. Jeżeli odczuwasz skutki stresu, jeżeli masz trudności ze snem, drażliwość, brak pewności siebie, towarzyszy Ci ciągłe zmęczenie… warto, abyś poznał proste techniki oddechowe.

Wystarczy jeden świadomy oddech, żeby zmienić własną perspektywę. Jeden oddech potrafi oderwać nas od natłoku myśli i dać szansę odnalezienia spokoju.
Uważność opiera się w równym stopniu na odczuwaniu swojej fizyczności, emocjonalności i stanu umysłu. Wiele badań naukowych pokazuje, że poświęcenie uwagi naszemu ciału i świadomemu oddechowi prowadzi prostą drogą do zmniejszenia stresu i odnalezienia spokoju. Ciało, fizyczność i świadomy oddech są najpewniejszą drogą prowadzącą do bycia „tu i teraz” również wtedy, gdy umysł gubi się, rozpamiętując przeszłość lub wybiegając w przyszłość.

Co osiągniesz biorąc udział w warsztacie:
– w trakcie dwóch części po 2,5 godziny, poznasz asany, pracę z ciałem otwierającą klatkę piersiową i barki;
– krok po kroku, stopniowo poznasz wiele praktyk oddechowych: pranajam;
– dowiesz się jakie mają działanie i jak je wykorzystywać w życiu codziennym. Co Cię obudzi, doda energii, a co uspokoi i pogłębi odczucie relaksu i ciszy;
– nauczysz się jaki oddech wzmacnia przeponę, masuje brzuch i narządy wewnętrzne, poprawia ogień trawienny, pozwalających zgubić nadmiar „tłuszczyku” na brzuchu;
– nauczysz się zauważać reakcję ciała na stres, zauważać myśli, które temu towarzyszą. Twój oddech zacznie się wyrównywać, umysł uspokajać i dzięki temu będziesz podejmować świadome działania;
– poznasz proste praktyki medytacyjne, pozwalające zauważyć myśli, spokój lub niepokój w głowie;
– zauważysz poprawę pamięci, intuicji, koncentracji;
– nabierzesz większego zaufania do siebie, wzrośnie poczucie własnej wartości, poczucie bezpieczeństwa i optymizm, coraz częściej będziesz odczuwał spokój i czysty, jasny, pozytywny stan umysłu;
– praca z oddechem, czy to wydłużonym, czy krótkim, aktywnym i dynamicznym, czy delikatnym, czy też praca z bezdechem, da poznanie siebie w komforcie i dyskomforcie. Poligon doświadczalny Twoich praktyk oddechowych przygotuje Cię lepiej do codziennego życia;
– warsztat pomoże Ci zauważyć w jakim miejscu swojego życia jesteś i co chcesz zmienić.

Photo by Darius Bashar on Unsplash

Wykonaj rano krótką praktykę oddechową, a potem zobacz, jak minął ten dzień”.

Prowadząca:

Małgosia Perkowska od 2009 roku jest nauczycielką Sri Sri Jogi.
W swoich zajęciach wykorzystuje różne style, głównie elementy jogi Iyengara, jogi funkcjonalnej i maha jogi.
Praktykuje jogę od 2002. Wcześniej realizowała się jako sportsmenka i zawodniczka, stając na podium mistrzostw Polski Masters w pływaniu.

Małgosia: Od samego początku w jodze najbardziej interesował mnie oddech, pranajamy.
Pracą z oddechem zaczęłam się interesować w 2001 roku, gdy zauważyłam, że coś dziwnego dzieje się z moim zdrowiem. Wydawało mi się, że wszystko robię dobrze, a nawet bardzo dobrze. Byłam osobą aktywną, wysportowaną, ambitną zawodowo, chcącą być jak najlepszą żoną i matką. Jednak okazało się, że jest coś nie tak. Bieganie, pływanie, tenis i inne aktywności, wykonywane w ciągłym napięciu, w zbyt dużym zaangażowaniu, nie poprawiały mojego samopoczucia. Zaczęły się różne dolegliwości, niedowłady ręki, nogi, braki czucia, problemy ze wzrokiem. Szukałam i równolegle zmagałam się ze swoimi słabościami. Droga powrotu do zdrowia i regeneracji połączona z oddechem, wydała mi się najbardziej wiarygodna i godna zgłębiania. Przecież przez całe życie oddychamy. Może ma znaczenie jak to robimy? Przecież tlen i oddech to podstawowe źródło naszej energii życiowej i zdrowia.
Wybrałam oddech, bo zauważyłam jak działa: przywracając spokój w głowie, równowagę emocjonalną i zdrowie w ciele.

Pierwsze warsztaty oddechowe to rok 2002. Techniki oddechowe, które poznałam na warsztatach instruktorskich i nauczycielskich to: rebirthing (w tym miesięczne odosobnienie z oddechem w buszu australijskim), sudarshan kriya, metoda Butejki i pranajamy wg tradycji jogi. Moi nauczyciele to Ewa Łukasińska, Ewa Foley, Joy Manne, Nemi Nath, Krishan Verma, Sri Sri RaviSankar, Patrick McKeown i inni. Wszystkim im jestem wdzięczna. 

Prowadzę regularne sesje i warsztaty.
Wraz z mężem i synami prowadzę Ośrodek Joga-Ruch-Oddech w Starzynie i studio jogi w Białymstoku.

Koszt udziału:

180 złotych.
Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest OSOBISTE zgłoszenie mailowe potwierdzone bezzwrotną wpłatą w wysokości
180 złotych oraz przysłanie aktualnego numeru telefonu kontaktowego. 
Jeśli ma być wystawiona faktura prosimy o równoczesne przysłanie numeru NIP z danymi firmy. 
Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: „usługa szkoleniowa”.

Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego
Inteligo PKO BP
50 1020 5558 1111 1355 6440 0058 

do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN – PL50 1020 5558 1111 1355 6440 0058
Kod SWIFT – BPKOPLPW 

Prosimy o nie dopisywanie w tytule przelewu daty czy innych informacji dotyczących adresu zamieszkania, rodzaju warsztatu itp. Te wszystkie informacje prosimy przysłać na e-mail!

WAŻNE! Osoby, które chcą otrzymać fakturę, w przelewie muszą podać numer NIP! Bez tego numeru wystawienie faktury będzie niemożliwe.
Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
UWAGA! O udziale decyduje kolejność wpłat!


Zapisz się do naszego newslettera i zawsze bądź na bieżąco!

[FM_form id="3"]