Zmysłowa podróż w barwy własnej kobiecości.
13-18 sierpnia 2019, Kazimierz Dolny
Prowadząca: Anna Zając

 

Zajęcia dla początkujących oraz kontynuujących. 🙂

Wszystkie kobiety kochające taniec, przestrzeń, ruch i wolność zapraszamy do udziału w wakacyjnym obozie tanecznym, który odbędzie się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
Inspiracją do stworzenia tego warsztatu była rumba kubańska, gdyż w rumbie każda kobieta jest piękna, zmysłowa i wolna.
Zapraszamy Was w podróż, podczas której prowadzić Was będą barwy kobiecości. I to takiej, która nie dąży do spełnienia wyobrażeń o niej, lecz takiej, która pozwoli Wam poczuć się sobą w wielu wymiarach i kolorach. Nie zawsze pastelowych…

Mamy nadzieję, że ten warsztat będzie dla Was niczym ciepły, letni deszcz: odświeżający i życiodajny! że uwolni się sporo kobiecej energii i poczujecie się po nim odżywione i natchnione.

Ania, która warsztat poprowadzi, przygotowała specjalnie dla Was krótkie ćwiczenie/wizualizację do posłuchania, żebyście miały przedsmak wizualizacji wieczornych, które odbędą się każdego dnia podczas tego wyjazdu.
Wizualizacja do posłuchania znajduje się TUTAJ.

Posłuchajcie ćwiczenia, posłuchajcie swojego ciała – jeśli Was zawoła – przyjedźcie do nas!

Taniec jest esencją kobiecości. Kobiecość w tańcu rozkwita.
Muzyka pomaga poczuć rytm, rozluźnić się i uwolnić emocje. Poddając się muzyce i ruchowi niepostrzeżenie oddajemy się budzącym się pragnieniom i nadziejom. Świat wiruje, czujemy się lekko i beztrosko. Świat zewnętrzny odpływa, a wewnętrzny budzi się i rozkwita. Zmęczone, spocone, z przyspieszonym rytmem serca, czujemy się szczęśliwsze i radośniejsze.

Każda muzyka i każdy taniec mają magię pobudzania innych obszarów w ciele i duszy. Zapraszamy na zmysłową podróż w barwy własnej kobiecości. W podróż do własnego ciała; do bioder, do klatki piersiowej, do rąk, do ramion, do kolan.

WARSZTAT jest dla Ciebie, jeśli:
– chcesz wzmocnić swoje poczucie kobiecości
– potrzebujesz zwiększyć swoją pewność siebie
– czujesz się spięta i pełna wewnętrznych ograniczeń

KORZYŚCI:
– uruchamiamy klatkę piersiową i poszerzamy zakres ruchów
– uczymy się siły i precyzji ruchów, nadając im jednocześnie walor luzu i nonszalancji (unikalna kombinacja)
– pomagamy wzbogacić ruch o interpretację, czyniąc go wyjątkowym
– angażujemy emocje, nadając ruchowi autentyczności
– aktywizujemy trzy obszary kobiecości i pomagamy wyzwolić energię boginiczną związaną z danym aspektem kobiecości
– uczymy się kokieterii i zmysłowej seksualności, przyjemności z bycia kobietą
– otwieramy się na matczyną troskę i opiekuńczość
– aktywizujemy siłę, złość i mobilizację do walki

BOGINIE do których się odwołujemy są częścią kultury afrokubańskiej przywiezionej na wyspę wraz z niewolniczym plemieniem Yorubów. Przekazy i mitologie zachowały się w opowieściach, rytmach i tańcu. Boginie uruchamiają klatkę piersiową, która pięknie wyeksponowana pomaga poczuć dumę z tego, jaką kobietą jesteś. Taniec bogiń pomaga wzmocnić te aspekty kobiecości, na których chcemy się skupić. I nadaje ruchom boskiego charakteru.

Pierwsza była OCHUN.
orisha-OSHUN-by-Laura-James-931x1024
Ochun to patronka miłości i kobiecej seksualności. Bogini piękna, płodności i bogactwa. Pani strumieni i rzek, co symbolizuje oczyszczanie. Jej kolorem jest żółty, nosi żółtą suknię, a zdobią ją liczne bransoletki i wachlarz z pawich piór. W tańcu kokietuje, uwodzi, śmieje się i bawi. Przyciąga nie potrafiących się jej oprzeć mężczyzn. Świadoma swojego ciała i swojej urody. Piękna, wyzwolona, królewska. Do niej zwracają się kobiety, kiedy potrzebują wsparcia w poszukiwaniu partnera. Jest też postacią tragiczną. Według legendy z rozpaczy po stracie dzieci rzuciła się w morze. A tam jej historia przybrała zupełnie inny kierunek…


Potem przyszedł czas na YEMAYA.
Boginię – Matkę.
Panią mórz i oceanów. Matkę wszelkiego stworzenia. Yemaya jest dostojna i władcza. Świadoma swojej siły. Kiedy jest spokojna, morze jest spokojne. Kiedy jest wzburzona, morze szaleje. Potrafi zatopić statki i zagubić wytrawnych marynarzy. Ale jest też troskliwa i opiekuńcza. Jest patronką matek i kobiet starających się o dziecko. Swoim ruchem naśladuje fale morskie. Łagodna i nieugięta. Dumna i potężna. Według legendy występuje w siedmiu wcieleniach. Schodzi do głębin. Uosabia mądrość i macierzyństwo. Spokojna i dostojna lub wzburzona i groźna. Różne przybiera oblicza. Jej kolorem jest intensywny niebieski.


Na końcu jest  OYA.
22 Oya to pani wiatru, burz i błyskawic. To jedyna kobieca bogini wojowniczka. Pani życia i śmierci. Jako jedyna ma kontakt z duszami tych, którzy odeszli. Można ją spotkać na cmentarzach. Posiada niezwykłą siłę. To ona na swoje życzenie wprawia w ruch wiatr. To ona sięga gwiazd i schodzi głęboko pod ziemię. To ona wychodzi na pojedynek z innymi bóstwami wojownikami, gdy wymaga tego sytuacja. Staje na równi i nierzadko wygrywa. Jest porywacz, waleczna, gniewna. Jej siła poraża. Kocha walkę. Budzi lęk. Daje siłę. Inspiruje. Jej ruch oddaje ruch wiatru w gałęziach drzew, pokazuje siłę i wytrwałość. To ona porusza niebo i ziemię. Jej suknia jest pełna wszystkich kolorów za wyjątkiem czarnego. To symbolizuje jej dziewięć ścieżek-wcieleń.


Każda z tych bogiń może być inspiracją do poszukiwania różnych aspektów własnej kobiecości. Muzyka i opowieści inspirują do wkładania w taniec całego serca, bo najważniejsza jest interpretacja ruchu. A z interpretacji pochodzi siła.

Warsztat poprowadzi: Anna Zając, warsztaty taneczne

20110811.AniaZ.SalsaSesja_www.Piotr.Werewka.pl_DSC_4375

Ania o sobie:
Z wykształcenia jestem psycholożką i trenerką zorientowaną na ciągły rozwój i odkrywanie pełni własnego potencjału w każdym obszarze życia. Nieustannie się rozwijam i doskonalę w tym, co robię. Poszukuję, marzę i realizuję swoje marzenia. Uważam, że najważniejsze w życiu to iść swoją własną ścieżką. Lubię swoje życie. Jestem także aktywną tancerką i instruktorką tańca, który jest moją największą (obok psychologii) pasją i radością oraz źródłem energii życiowej. Pasjonuje mnie zwłaszcza taniec z obszaru Karaibów, który był dla mnie kluczem do podróży w głąb mojej własnej kobiecości. Każdy z tańców otwierał inne aspekty mojej osobowości i pozwalał im rozkwitać. Bezgranicznie zakochałam się w kubańskiej rumbie, która jest afirmacją seksualności w czystej postaci. Prowadząc zajęcia i warsztaty taneczne w wielu miastach Polski i Europy, dzieliłam się moimi doświadczeniami i zauważyłam, jak trudne bywa uruchomienie miednicy i bioder do swobodnego, nieskrępowanego ruchu. Bogate inspiracje karaibskie i obserwacje psychologiczne stały się podwaliną mojej dalszej pracy w zakresie kobiecości, do której Was serdecznie zapraszam. Wierzę, że taniec może zdziałać cuda. A każda nawet najmniejsza praca nad sobą sprawia, że świat staje się lepszy.

Plan wyjazdu:

13 sierpnia, wtorek
14.00-18.00 rejestracja
18.00 kolacja
19.30 spotkanie organizacyjne

14 sierpnia, środa
9.00-10.00 śniadanie
10.00-13.00 warsztat Boginie tańczą
13.30 obiad
czas wolny
18.00-19.00 warsztat Rumby
19.00 kolacja
20.30 wizualizacja oparta na energii trzech Bogiń (30 min)

15 sierpnia, czwartek
9.00-10.00 śniadanie
10.00-13.00 warsztat Boginie tańczą
13.30 obiad
15.00 zwiedzanie Kazimierza Dolnego
18.00-19.00 warsztat Rumby
19.00 kolacja
20.30 wizualizacja oparta na energii trzech Bogiń (30 min)

16 sierpnia, piątek
9.00-10.00 śniadanie
10.00-13.00 warsztat Boginie tańczą
13.30 obiad
czas wolny
18.00-19.00 warsztat Rumby
19.00 kolacja
20.30  RUM-BA Party, wieczór kubański przy rumbie i rumie. Trochę poszalejemy. 😉

17 sierpnia, sobota
9.00-10.00 śniadanie
10.00-13.00 warsztat Boginie tańczą
13.30 obiad
czas wolny
18.00-19.00 warsztat Rumby
19.00 kolacja
20.30 wizualizacja oparta na energii trzech Bogiń (30 min)
21.15 sauna, czyli oczyszczający relaks 🙂

18 sierpnia, niedziela
9.00 śniadanie kończące warsztat
wyjazd

Inwestycja:

640 złotych ZAJĘCIA + 850 złotych noclegi i wyżywienie

REZERWACJA WARSZTATU – 640 złotych
Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest zgłoszenie mailowe potwierdzone wpłatą zadatku w wysokości 300 złotych oraz przysłanie danych personalnych wraz z aktualnym numerem telefonu kontaktowego.

Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: „Usługa szkoleniowa”.
numer konta:
Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego
Inteligo PKO BP
50 1020 5558 1111 1355 6440 0058

do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN – PL50 1020 5558 1111 1355 6440 0058
Kod SWIFT – BPKOPLPW

Prosimy o nie dopisywanie w tytule przelewu daty czy innych informacji dotyczących adresu zamieszkania, rodzaju warsztatu itp. Te wszystkie informacje prosimy przysłać na e-mail!

Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
W przypadku jej braku w ciągu 7 dni od daty dokonania zgłoszenia miejsce zostanie anulowane.

Pozostałą kwotę należy zapłacić w dniu warsztatu, u organizatorki warsztatu, Alicji Chlasta.

Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do jednego miesiąca przed zajęciami.
Po tym terminie wpłata przepada bez możliwości przeniesienia jej na inny termin.

REZERWACJA NOCLEGU – 850 ZŁOTYCH.
Zadatek za noclegi należy zrobić równocześnie z rezerwacją warsztatu.
nr konta: 98 1160 2202 0000 0000 7630 8164
Hanna Mroczek
Góry II 3d
24-120 Kazimierz Dolny
wysokość zadatku – 300 złotych
W tytule proszę podać termin bez podawania innych informacji.
Pozostałą kwotę 550 złotych należy zapłacić w dniu warsztatu, u gospodarzy pensjonatu.
Podobnie jak w przypadku warsztatu swoją wpłatę za noclegi można wycofać do jednego miesiąca przed zajęciami.
Po tym terminie wpłata przepada bez możliwości przeniesienia jej na inny termin.

Co należy zabrać:

– Wygodne obuwie.
– Strój na zajęcia, najlepiej luźne spódnice w 3 kolorach: żółtym, niebieskim, czerwonym. Mogą też być leginsy, na które zawiążecie przewiewne chusty w tych kolorach. Jeśli nie macie spódnic w tym kolorze to wystarczy kawałek szerokiego materiału, które udrapujecie jak spódnice. Najważniejsze, żeby się nie spinać brakiem odpowiedniej spódnicy. 😉
– Strój do kąpieli i opalania. Mamy basen, mały ale milutki. 🙂
– Płyn przeciw komarom, kleszczom.
– Dobry humor i optymizm mile widziane, ale kto nie zabierze, nabędzie na miejscu. 😉
– Ręczniki są w pensjonacie.
– Podczas wyjazdu serwujemy posiłki wegetariańskie. Obiecujemy, że będą smaczne!

Miejsce:

Obóz odbędzie się w przepięknym pensjonacie w Kazimierzu Dolnym, w miejscowości nazywanej „perłą polskiej architektury renesansowej”.

Do dyspozycji mamy dom o wysokim standardzie, z pokojami 2 i 3 – osobowymi. Każdy pokój ma łazienkę.
Dodatkowym walorem miejsca jest duża sala do ćwiczeń w pomieszczeniu specjalnie do tego przystosowanym, w kształcie koła, z drewnianymi podłogami i ścianą z dużym oknem.
Dom położony jest w bardzo malowniczym miejscu, w Kazimierskim Parku Krajobrazowym.
Około 5 minut drogi od pensjonatu zaczyna się baśniowy Korzeniowy Dół, cel większości wycieczek turystycznych z Kazimierza Dolnego. Dla nas jest to wspaniałe miejsce do spacerów w przerwach pomiędzy zajęciami.
Gospodarze zapewniają wyśmienitą kuchnię oraz zdrowe, wegetariańskie jedzenie. Jedzenie jest rzeczywiście smakowite i zadowoli smaki nie tylko wegetarian.
Czyste powietrze, cisza, wyjątkowa współpraca gospodarzy w tworzeniu dobrej atmosfery sprawiają, że jest to idealne miejsce do pracy i wypoczynku.

Korzystając z Google Maps, wybierz się na spacer po Winnicy.

Opinie uczestniczek o warsztacie. 🙂

Bardzo dziękuję dziewczyny, że chciałyście podzielić się swoimi odczuciami i, że byłyście takie wspaniałe, gdyż tak naprawdę to Wy stworzyłyście tą radosną atmosferę. <3

– Kolorowe warsztaty dla ciała i ducha. Niesamowita atmosfera, mnóstwo energii. Dobrze przemyślane organizacyjne – od rana do wieczora – niespieszny rytm, mnóstwo wartościowych lekcji. Czas wolny – bardzo dobra instytucja 🙂
Pensjonat Winnica w Kazimierzu – raj na ziemi: położony na uboczu, blisko wąwozów – zieleń. Jedzenie bajkowe!
Serdecznie dziękuję! Do zobaczenia za rok! 🙂
Prowadząca Ania – fascynująca osobowość, zarażająca pasją i ogromny talent.


– Po pierwsze – zauroczyło mnie miejsce warsztatu – cisza, spokój, zieleń, przepyszne wegetariańskie jedzenie.
Po drugie – wspaniała prowadząca, otwarta, inspirująca, przekazane ciekawe treści i dużo tańca.
Po trzecie – bardzo ciekawa agenda spotkania od ćwiczeń, medytacji, tańca po wizualizacje.


– Na warsztaty przyjechałam, by zrobić coś dla siebie, odpocząć i zapomnieć o codziennych stresach. Jestem zachwycona. Przeżyłam cudowne chwile i naładowałam się pozytywną energią.
Organizację warsztatu oceniam bardzo pozytywnie.


– Dobry warsztat nie tylko dla młodych. Sprawnie zorganizowany, dużo zajęć dodatkowych: wspólne zwiedzanie Kazimierza, sauna, medytacje, ćwiczenia elementów jogi. Ponadto, pyszne jedzenie!


– Warsztat i czas około warsztatowy bogato wypełniony. Zajęcia taneczne (ruch i opowieść) umożliwiały otwarcie ciała oraz refleksję dotyczącą kobiecości własnej i przekazów kulturowych. Uczestniczki otwarte na siebie, na nowe doświadczenia. organizacja bardzo sprawna.


– Bardzo fajny pobyt. Dał mi dużo radości. Taniec, śmiech i dobre towarzystwo, spowodowało, że w końcu się zrelaksowałam. Na pewno tu powrócę.


– Wspaniały wybór miejsca – zieleń, cisza, spokój, wyśmienite jedzenie. Sala warsztatowa sprzyjająca skupieniu i uważności.


FOTORELACJA Z POPRZEDNICH WARSZTATÓW: BOGINIE TAŃCZĄ.


Ania z SST

141

Zapisz się do naszego newslettera i zawsze bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, adres email) przez Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania. Dane osobowe na stronie internetowej przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności.

FreshMail.pl